5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLDnes derby o priebežné 1. miesto v tabuľke

29. novembra 2023

V 14. kole Niké SBL čaká na náš tím derby proti BC Komárno. Náš súper je aktuálne lídrom súťaže, v “nadupanej” tabuľke by sme sa v prípade víťazstva bodovo dorovnali s naším dnešným súperom.

Komárno odštartovalo nový ročník súťaže veľmi turbulentne. Hoci je náš finálový súper z minulého ročníka súťaže priebežne na 1. mieste so skvelou bilanciou 9 víťazstiev – 2 prehry, v tejto sezóne už vystriedal troch trénerov. Aktuálne sa na lavičku „lodiarov“ posadil známy odborník Miljan Čurovič a Komárno pokračuje v dobrých výsledkoch aj naďalej. “Vieme, proti komu hráme. Či už opätovať prehru z prvého vzájomného zápasu, alebo to je derby, či repríza minuloročného finále, myslím si, že nepotrebujeme viac motivácie a verím, že my budeme tí, ktorí budú chcieť to víťazstvo viac. Levice majú obrovskú kvalitu a aj keď momentálne nemajú svojich dvoch rozohrávačov, tak majú vo svojich radách hráčov, ktorí ich dokážu zastúpiť. Myslím si, že zápas bude predovšetkým o bojovnosti. Tešíme sa na tento zápas, verím, že aj fanúšikovia a dúfam, že si z nich čo najviac nájde cestu do levickej športovej haly a vytvoria výbornú atmosféru,” naznačil Samuel Volárik.

Náš tím prešiel úvodnou zaťažkávacou skúškou bez dvojice rozohrávačov v sobotu v Prievidzi na výbornú. Hoci so šťastím, ale predsa obstáli zverenci Michala Madzina na horúcej palubovke Prievidze. Na rozohrávke sa striedala dvojica Chaban – Adaway a družstvo sa bojovnosťou zomklo a zabojovalo aj za trojicu zranených spoluhráčov. Aj dnes budú Patriotom chýbať Kneževič, Kaukiainen aj Martin Bachan a tak Patriotov čaká ďalší extrémne náročný večer. Komárno totiž disponuje na rozohrávke vysokou kvalitou. S podporou zaplnenej športovej haly však chcú Levičania opäť uspieť. “Je pred nami dôležitý domáci derby zápas s Komárnom, keďže si v ňom môžeme potvrdiť postup na Česko-slovenský pohár. Komárno v poslednom zápase zaváhalo na palubovke Spišiakov a tak budú túžiť po víťazstve. Aj v oklieštenej zostave musíme stále držať spolu a zabojovať pred dúfam, že plnou halou,” myslí si Alex Krajčovič.

Čo nás dnes okrem dobrého basketbalu čaká?

Na obed prebehne na našej Facebook stránke zdieľačka o 2 vstupenky na skvelý muzikál Voda a Krv nad Vodou, ktorý sa uskutoční 23. februára v Leviciach. Pred športovou halou si môžete aj dnes zakúpiť skvelý originálny trdelník. Prvých 30 fanúšikov, ktorí prídu na zápas oblečení v klubových farbách dostanú pri vstupe do Športovej haly kupón na trdelník zdarma. Otvorený bude aj fanshop, do ktorého sme doplnili nový tovar. Na úvodnú predstavovačku nášho tímu si pripravte svetlá na svojich mobiloch, opäť zhasneme halu, aby ste ju vy rozsvietili.

Pokladne sa otvárajú o 18.00 hodine, vstupenky si môžete v priebehu dňa zakúpiť aj v Sýpke u Patriotov, alebo online na tomto odkaze. Na parkovanie využite odstavné plochy vedľa OC Tesco, alebo na ulici Podjavorinskej pred futbalovým štadiónom.

19.00 PATRIOTI LEVICE – BC KOMÁRNO

Marek Kúkelčík, Peter Ženiš, Ladislav Bartoš

naživo RTVS Šport – Livestats

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice