5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLOslabení Patrioti ovládli derby!

30. novembra 2023

Skvelý kolektívny výkon od úvodnej minúty stretnutia predviedli Patrioti v tradičnom derby a repríze minuloročného finále Niké SBL. Levičania, aj napriek absencii dvojice rozohrávačov hrali v útoku veľmi dobre, čoho dôkazom bolo 30 bodov v úvodnej desaťminútovke. Komárno v dueli striedalo lepšie úseky hry so slabšími, náskok Patriotov narástol niekoľkokrát na 20-bodový rozdiel, hostia ho následne korigovali, pod desať bodovú hranicu sa ale nedokázali dostať.

Patrioti pred zaplnenou halou predviedli výborné predstavenie, bodovo sa vyrovnali Komárnu a vďaka lepším vzájomným zápasom s Komárnom aj Handlovou sa dostali do čela súťaže.

 Patrioti Levice – BC Komárno 93:72 (30:17, 23:24, 22:15, 18:16)

Patrioti: Wheeler 21, Adaway 20, Abrhám 17, Howard 14, Kováč 10 (Pažický 10, Bojanovský 1, Krajčovič, Kulčár, Chaban, Solčánsky a Tončík 0)

Komárno: Walker 21, Ebo 18, Markovič 15, Páleník 11, Volárik 3 (Gilbreath 4, Danielič, Gergely, Halász, Léránt a Mohamed 0)

TH: 14/13 – 13/7, Fauly: 15 – 15, Trojky: 8 – 9, Rozhodovali: Kúkelčík, Ženiš, Bartoš

1400 divákov

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Som rád za toto víťazstvo a aj za štýl, akým sme ho dosiahli. Bojovali sme celých 40 minút. Museli sme hrať rýchlo, čo sa nám darilo. Sme teraz radi, ale o dva dni je už nový zápas, čiže sa už chystáme na to, čo nás bude čakať.”

Patrik Pažický, hráč Patriotov: “Myslím si, že sme zápas začali dobre. Boli tam síce miniatúrne chyby, keďže sme zle odstavovali hráčov. Mali 16 útočných doskokov, ale my sme sa ich snažili v prvom polčase odstrániť a v druhom polčase si to ustrážiť. Nakoniec tento zápas vyšiel v náš prospech a my sa z toho tešíme.”

Miljan Čurovič, tréner Komárna: “Gratulujem Leviciam k zaslúženému víťazstvu. Boli fyzickejší a pre nás je to dobré ponaučenie. Teraz sa ideme pripravovať na ďalšieho súpera v Prievidzi. V Leviciach to bol dobrý zážitok, no škoda, že sme my nezahrali lepší zápas, ale ideme ďalej. Sme v procese zohrávania sa, lebo sme spolu krátku dobu, ale dúfam, že to vyvrcholí, keď to bude najviac treba.”

Juraj Páleník, hráč Komárna: “Všetko to začalo na začiatku, keď sme boli nekoncentrovaní. Počas zápasu sme mali nejaké dobré sekvencie, ale vždy, keď sme sa trošku dotiahli, tak súper zabral na plné obrátky a dostal sa do veľkého vedenia, dokonca až do dvojciferného a my sme už ku koncu viac nemali sily.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice