4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

AAC“Žlto-zelení” dnes začínajú sezónu v slovinskej Polzeli

27. septembra 2019
71056244_453710825226382_6955474402276278272_n

Patrioti Levice štartujú v piatok už svoju piatu sezónu v Alpsko-jadranskom pohári. V generálke na novú sezónu Slovenskej basketbalovej ligy ich preverí slovinské družstvo KD Hopsi Polzela.

KD Hopsi Polzela (Slov.) – Patrioti Levice

Športna dvorana Polzela, piatok 27. septembra o 19.00 h – štatistický prenos a video prenos

Zverenci trénera Michala Madzina sú stálicou nadnárodnej súťaže, ale s Polzelou to bude ich premiérová konfrontácia. Účastník slovinskej najvyššej súťaže hrá Alpsko-jadranský pohár druhú sezónu, v prvom roku obsadil v B-skupine nepostupové tretie miesto. V domácej lige mal našliapnuté k vynikajúcemu výsledku, po základnej časti bol na treťom mieste, ale vo štvrťfinále pohorel proti Heliosu Suns Domžale. Hopsi je však finalistom Slovinského pohára a nedávno sa predstavil aj v Superpohári, s Primorskou prehral vysoko 74:106. „Čaká nás kvalitný súper, ktorý nás dobre preverí. Polzela hrá fyzicky a má vysokých hráčov aj na obvode. My chceme naše výkony z prípravy posunúť vyššie a pracovať na našom zlepšení. Budeme makať 40 minúť na maximum,“ prezradil pred zápasom kouč Levíc Michal Madzin.

Zaujímavosťou duelu bude, že sa proti Patriotom predstavia dve známe tváre. Jednou z nich je bývalý hráč Prievidze Milojko Vasilič a tou druhou je ex-Levičan Miha Vašl. Slovinský rozohrávač bol v sezóne 2017/2018 pri majstrovskom titule „žlto-zelených“. Za pozornosť stojí aj ďalší rozohrávač Američan Anthony Collins, v predchádzajúcom ročníku bol druhý v počte asistencií v anglickej najvyššej súťaži.

V generálke zvíťazila Polzela nad Záhrebom 88:73. Úspešní boli aj Levičania, na domácom turnaji obsadili druhé miesto. Najskôr prehrali so slovinským Domžale, ale následne zdolali Opavu (73:66) a potom aj Brno (74:65). „Sme radi, že nás po dlhšej dobe čaká súťažný zápas. O súperovi nemáme veľa informácií, avšak musíme sa sústrediť hlavne na našu hru. Po domácom turnaji sme si na videu rozobrali chyby, ktoré sme robili. Verím, že sa nám ich podarí zápas od zápasu odstraňovať. Na stretnutie sa už veľmi tešíme a verím, že sa nám ho podarí dotiahnuť do víťazného konca,“ uviedol krídelník Martin Bachan.

Z tábora “žlto-zelených”: “Patrioti pricestovali do Slovinska vo štvrtok podvečer. Ubytovali sa zhruba desať kilometrov od päťtisícovej Polzely, kde si večer, a aj dnes doobeda vyskúšali miestnu športovú halu. Dobrou správou je, že sa do hry vracia Viktor Juríček a do prípravy s tímom sa prvýkrát zapojil už aj Šimon Krajčovič, ktorý dostal v stredu na kontrole konečne zelenú. Pred prvým súťažným zápasom je už v tíme cítiť napätie aj odhodlanie úspešne vstúpiť do novej sezóny.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice