Príprava3. deň Golden Eagle Cupu: Patrioti po triumfe nad Brnom na konečnom 2. mieste

24. septembra 2019by Patrioti Levice
ge_cup_19_pondelok

Patrioti Levice zakončili účinkovanie na Golden Eagle Cupe víťazne, české Brno zdolali 74:65. Zverenci trénera Michala Madzina obsadili na domácom turnaji konečné 2. miesto.

Po úvodnom „oťukávaní“ to bol z oboch strán ofenzívny basketbal, v ktorom na tom boli lepšie Patrioti. Bodová produkcia Peroviča so Žiakom priniesla domácim vedenie 20:15 po desiatich minútach. V druhej časti pokračoval podobný priebeh, bola to viac-menej vyrovnaná partia, ale Levice sa držali v tesnom vedení. Aj vďaka tomu viedli po prvom polčase 38:32.

Takmer okamžite po prestávke sa dostali „žlto-zelení“ do prvého dvojciferného vedenia v zápase, staral sa o to hlavne Kirves. Zverenci trénera Michala Madzina mali zápas pod kontrolou, do záverečnej 10-minútovky išli za stavu 61:50 vo svoj prospech. Brno však nezložilo zbrane, v štvrtej štvrtine pritlačilo na domáce družstvo, no Levice ustáli tlak a bezpečne dokráčali k víťazstvu.

Patrioti Levice – egoé Basket Brno 74:65 (20:15, 18:17, 23:18, 13:15)
Levice: Perovič 18, Žiak 15, Bojanovský 7, Bachan a Hot po 5 (Kirves 14, Danielič 6, Hill 4, Adámik a Volárik 0)
Brno: Farský a Smithson po 11, Jokl 8, Körner 4, Nehyba 3 (Herman 15, Novotný 11, Štegbauer 2, Keresalidze a Plešingr 0)
TH: 12/8 – 3/3, Fauly: 12 – 17, Trojky: 12 – 10, Rozhodovali: Doušek, Kurpaš, Izák

Povedali po zápase:
Michal Madzin, tréner Levíc: „Teší ma, že sme zakončili turnaj víťazstvom. Bol to však opäť zápas, ktorý nám ukázal veci, na ktorých potrebujeme nutne pracovať, pretože už vo veľmi blízkej dobe nás už čakajú ostré zápasy. Tam bude potrebný konsolidovaný tímový výkon, ak chceme pomýšľať na ďalšie víťazstvá v Alpsko-jadranskom pohári alebo v lige. Tešíme sa už, že to skoro začne.“