4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrípravaZáverečnú domácu previerku obstarajú Svitavy

3. septembra 2020by Laci Garaj

Kolotoč prípravných zápasov pre Patriotov Levice pokračuje domácim duelom, v ktorom vyzve zverencov trénera Michala Madzina zástupca z českej najvyššej súťaže – DEKSTONE Tuři Svitavy. 

“Žlto-zelení” sa po “českom tripe” predstavia opäť pred svojim publikom, zároveň to bude pre nich posledná domáca previerka pred novým ligovým ročníkom. U našich susedov si zmerali postupne sily s Nymburkom (64:94), Paksom (71:92) a Domžale (79:72). Patrioti tak konečne zaknihovali v príprave víťazstvo, ktoré by im malo dodať vzpruhu pred ďalšími duelmi. Aj keď ich v športovej hale nečaká vôbec jednoduchý súper. “Ďalší náročný zápas so silným a ambicióznym súperom. Musíme už ale aj my ukázať progres a smer, akým sa chceme prezentovať a posunúť náš herný prejav o level vyššie,” povedal pred stretnutím tréner Levíc Michal Madzin. 

Ich formu otestuje ďalší medailový ašpirant. Tuři Svitavy sa už dlhšiu dobu pohybujú v horných poschodiach českej najvyššej súťaže. V predčasne skončenom ročníku mali našliapnuté k cennému kovu, v hornej skupine boli na tretej pozícii. Mladé trénerské duo Lukáš Pivoda – Martin Blaho má k dispozícii zaujímavý káder, na ktorého čele je bývalý reprezentačný rozohrávač Slovenska Roman Marko. Veľké očakávania sú aj od letnej posily Václava Bujnocha, respektíve talentovaného Mareka Welscha. V takmer čisto domácom kádri majú viacerí hráči reprezentačné skúsenosti z mnohých podujatí. V príprave sa zatiaľ Svitavám celkom darí, aj keď na úvod prehrali doma s USK Praha (56:76). Ďalšie konfrontácie už boli pre Tuři úspešné – proti Olomoucku (97:73), Pardubiciam (94:87) a Opave (95:84). Úspech prišiel aj vo včerajšom stretnutí v Handlovej, Baník zdolali 87:67. 

Aktuálne info: Po návrate z Čiech sa Patrioti od pondelka pustili opäť do tréningového procesu. Nechýbal ani video rozbor zápasov a následná práca na palubovke na zlepšovaní jednotlivých herných kombinácií. Dnes budú chcieť Levičania na palubovke potvrdiť postupný herný progres proti jednému z top tímov českej Kooperatíva NBL. Zdravotný stav v tíme je dobrý, na zápas nastúpime v plnej sile.

Dôležité informácie pred zápasom: 

Žiadame fanúšikov, aby v športovej hale dodržiavali nasledujúce nariadenia:

  • vstup do športovej haly bude povolený len s rúškom /rúško bude možné zakúpiť si na pokladni/
  • pri vstupe bude potrebné dezinfikovať si ruky
  • sedenie bude možné v každom druhom rade, tak ako bude vyznačené na sedadlách
  • počas septembra môžeme do hľadiska pustiť maximálne 450 ľudí
  • pokladne sa otvárajú o 16.00 hod. Nenechajte si príchod na poslednú chvíľu
  • aj počas dnešného zápasu si môžete rezervovať permanentku na novú sezónu. do predaja ide posledných 100 kusov permanentiek

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice