5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrípravaZáverečnú domácu previerku obstarajú Svitavy

3. septembra 2020

Kolotoč prípravných zápasov pre Patriotov Levice pokračuje domácim duelom, v ktorom vyzve zverencov trénera Michala Madzina zástupca z českej najvyššej súťaže – DEKSTONE Tuři Svitavy. 

“Žlto-zelení” sa po “českom tripe” predstavia opäť pred svojim publikom, zároveň to bude pre nich posledná domáca previerka pred novým ligovým ročníkom. U našich susedov si zmerali postupne sily s Nymburkom (64:94), Paksom (71:92) a Domžale (79:72). Patrioti tak konečne zaknihovali v príprave víťazstvo, ktoré by im malo dodať vzpruhu pred ďalšími duelmi. Aj keď ich v športovej hale nečaká vôbec jednoduchý súper. “Ďalší náročný zápas so silným a ambicióznym súperom. Musíme už ale aj my ukázať progres a smer, akým sa chceme prezentovať a posunúť náš herný prejav o level vyššie,” povedal pred stretnutím tréner Levíc Michal Madzin. 

Ich formu otestuje ďalší medailový ašpirant. Tuři Svitavy sa už dlhšiu dobu pohybujú v horných poschodiach českej najvyššej súťaže. V predčasne skončenom ročníku mali našliapnuté k cennému kovu, v hornej skupine boli na tretej pozícii. Mladé trénerské duo Lukáš Pivoda – Martin Blaho má k dispozícii zaujímavý káder, na ktorého čele je bývalý reprezentačný rozohrávač Slovenska Roman Marko. Veľké očakávania sú aj od letnej posily Václava Bujnocha, respektíve talentovaného Mareka Welscha. V takmer čisto domácom kádri majú viacerí hráči reprezentačné skúsenosti z mnohých podujatí. V príprave sa zatiaľ Svitavám celkom darí, aj keď na úvod prehrali doma s USK Praha (56:76). Ďalšie konfrontácie už boli pre Tuři úspešné – proti Olomoucku (97:73), Pardubiciam (94:87) a Opave (95:84). Úspech prišiel aj vo včerajšom stretnutí v Handlovej, Baník zdolali 87:67. 

Aktuálne info: Po návrate z Čiech sa Patrioti od pondelka pustili opäť do tréningového procesu. Nechýbal ani video rozbor zápasov a následná práca na palubovke na zlepšovaní jednotlivých herných kombinácií. Dnes budú chcieť Levičania na palubovke potvrdiť postupný herný progres proti jednému z top tímov českej Kooperatíva NBL. Zdravotný stav v tíme je dobrý, na zápas nastúpime v plnej sile.

Dôležité informácie pred zápasom: 

Žiadame fanúšikov, aby v športovej hale dodržiavali nasledujúce nariadenia:

  • vstup do športovej haly bude povolený len s rúškom /rúško bude možné zakúpiť si na pokladni/
  • pri vstupe bude potrebné dezinfikovať si ruky
  • sedenie bude možné v každom druhom rade, tak ako bude vyznačené na sedadlách
  • počas septembra môžeme do hľadiska pustiť maximálne 450 ľudí
  • pokladne sa otvárajú o 16.00 hod. Nenechajte si príchod na poslednú chvíľu
  • aj počas dnešného zápasu si môžete rezervovať permanentku na novú sezónu. do predaja ide posledných 100 kusov permanentiek

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice