PrípravaPrvá výhra v príprave prišla proti Domžale

29. augusta 2020

Patrioti Levice sa dočkali prvého víťazstva v prípravných zápasoch na novú sezónu. V stretnutí o 3. miesto na turnaji v Brne zvíťazili nad slovinským Helios Suns Domžale 79:72.

Na prvé body v tomto zápase sa muselo čakať až do tretej minúty, strelecký účet duelu otvoril Krajčovič. Domžale na to odpovedalo šnúrou deviatich bodov v rade, čím získalo potrebnú pohodu. Levice sa snažili stiahnuť manko, ich hra však mala veľa chýb v obrane i v útoku. Aj preto prehrali prvú 10-minútovku 12:22. „Žlto-zelení“ v druhej časti aj s pomocou Chabana zlepšili svoju hru a hrali koncentrovane, hlavne na doskoku. Táto ich snaha priniesla želaný výsledok, razom to bola totiž vyrovnaná partia. Obe družstvá sa striedali v lepších fázach, postupom času mali viac z hry Patrioti, ale dlho sa im nedarilo otočiť vývoj stretnutia na svoju stranu. Krajčovič trojkou s klaksónom upravoval na polčasových 37:38 z pohľadu zverencov Michala Madzina.

Po prestávke to bol boj o každú loptu a bod. Wade-Chatman dokázal trojkou vyrovnať a zápas sa začínal v podstate od začiatku. Domžale však malo aj vďaka levickej nedisciplinovanosti mierne navrch, no Patrioti nezaostávali. Pred záverečnou štvrtinou bolo všetko otvorené, na tabuli svietil nerozhodný stav 57:57. Lenže táto časť zápasu sa začala najhorším možným spôsobom, Levičania inkasovali od súpera sedem bodov v rade. Našťastie tento úsek nebol zlomový, „žlto-zelení“ totiž odpovedali 15 bodmi v rade. Všetko dospelo do dramatickej koncovky, v ktorej rozhodli pevnejšie nervy na strane zástupcu SBL.

Helios Suns Domžale (Slov.) – Patrioti Levice 72:79 (22:12, 16:25, 19:20, 15:22)

Domžale: Mahkovič 32, Morina 13, Oman 5, Bratec 3, Vujasinovič 0 (Perme 15, Hirschman a Orel po 2, Mitrič 0)

Levice: Krajčovič 20, Černokojev 10, Juríček a Wade-Chatman po 9, Abrhám 3 (Bojanovský 10, Bachan 9, Volárik 5, Adámik a Chaban po 2, Danielič 0)

TH: 24/21 – 27/19, Fauly: 25 – 23, Trojky: 5 – 12

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Levíc: „Aspoň cestujeme s lepším pocitom. Možno o trochu lepší výkon ako v ostatných zápasoch, ale videli sme, že na čom musíme naďalej pracovať. Verím, že nás to aspoň trochu psychicky zdvihne a budúci týždeň sa nám bude lepšie pracovať, aby sme sa posúvali ďalej.“

Daniel Chaban, hráč Levíc: „Myslím si, že sme opäť začali zle. Potom sme sa však do toho dostali. Padli nám nejaké ťažké strely, pomohla nám dobrá obrana, vďaka ktorej sme zrýchlili hru. Som toho názoru, že sme zaslúžene vyhrali.“