1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrípravaOslabení Patrioti potrápili Svitavy

3. septembra 2020

Bez viacerých hráčov dokázali Patrioti Levice trápiť český celok DEKSTONE Tuři Svitavy, pred domácim publikom však prehrali 80:92.

Tréner Michal Madzin nemohol počítať pre zranenie s Davidom Abrhámom, navyše hneď v úvode musel ísť vynútene na lavičku aj Martin Bachan. Od prvej minúty to bol dosť dynamický duel z oboch strán. Svitavám pomohla osembodová šnúra, Levice sa na to snažili odpovedať efektívnou hrou pod košom. Prišiel však typický problém, ktorý sprevádza zatiaľ prípravu Patriotov – deravá obrana. Prvú štvrtinu napokon prehrali 18:30. V druhej 10-minútovke prišiel od domácich zlepšený herný prejav, no želaný efekt to malo len krátko. Súper tvrdo trestal chyby a bezpečne si strážil dvojciferné vedenie. Po prvom polčase svietil na tabuli stav 35:49.

Hneď po prestávke pribudli „žlto-zeleným“ ďalšie starosti, pre zranenie odstúpil z hry aj Wade-Chatman. Omladená levická zostava bojovala, ale ostrieľaný súper nepripúšťal žiadnu dramatizáciu. Po 30 minútach tak prehrávali Patrioti o 20 bodov – 56:76. V záverečnej štvrtine to už bol rýchly basketbal bez obrán, z čoho viac ťažili domáci. Mladá zostava dokázala držať krok, dokonca aj ukrajovať z manka. Necelé tri minúty pred koncom dokonca prehrávali Levice len o 9 bodov. Na vytúžený obrat to už však v koncovke nestačilo.

Patrioti Levice – DEKSTONE Tuři Svitavy (ČR) 80:92 (18:30, 17:19, 21:27, 24:16)

Levice: Juríček 23, Černokojev 7, Krajčovič 6, Wade-Chatman 5, Bachan 2 (Bojanovský 18, Volárik 11, Danielič a Chaban po 3, Pažický 2, Adámik 0)

Svitavy: Bujnoch 27, Slezák 24, Dragoun 9, Marko 3, Křivánek 0 (Svoboda 16, Sehnal 7, Goga 3, Proleta 2, Welsch 1)

TH: 26/20 – 9/6, Fauly: 16 – 24, Trojky: 4 – 16, Rozhodovali: Tomašovič, Kurpaš, Izák

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Levíc: „Svitavy potvrdili na ihrisku kvalitu. Nestíhali sme pokryť pozície, ktoré si rozumne vypracovali. Potešilo nasadenie a bojovnosť mladých hráčov. Opäť sme videli v zápase množstvo vecí, ktoré musíme do začiatku ligy postupne odstraňovať.”

Boris Bojanovský, hráč Levíc: „Svitavy boli dnes lepšie, ale som rád, že sme to nevzdali, aj keď sme prehrávali o 20 bodov. Bojovali sme a v poslednej štvrtine sme dokázali zdramatizovať zápas. Nemôžeme však dostávať doma cez 90 bodov, musíme zanalyzovať našu obranu a vyvarovať sa chýb, ktoré robíme.“