4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrestupyZáverečnou posilou Patriotov Amin Hot

30. augusta 2019
hott-levice

Vedenie Patriotov skompletizovalo svoj tím na nadchádzajúci ročník Slovenskej basketbalovej ligy. Záverečnou posilou je 27-ročný čiernohorský rozohrávač Amin Hot.

Bývalý mládežnícky reprezentant Čiernej Hory má doteraz za sebou zaujímavú profesionálnu kariéru. Hot si zahral v Bosne a Hercegovine, v Grécku, na Cypre, v Bulharsku a v Maďarsku. V drvivej väčšine patril ku kľúčovým postavám družstva a tiež k ligovým lídrom v počte asistencií a ziskov. Pred predchádzajúcou sezónou sa vrátil do svojej rodnej krajiny, na kontrakte sa dohodol s KK Ibar Rožaje. V 19 stretnutiach si priemerne na svoje konto zapisoval 15,9 bodu, 3,8 doskoku, 6,3 asistencie (3. v rámci ligy) a 1,7 zisku. „Veľmi sa už teším, že sa nám podarilo podpísať hráča na pozíciu, ktorú sme hľadali najdlhšie. Verím, že Amin zapadne charakterovo do tvoriaceho sa kolektívu a tiež, že prinesie to, čo od neho budeme očakávať na oboch stranách palubovky,“ uviedol na jeho adresu tréner Patriotov Michal Madzin.

Súpiska Levíc je na novú sezónu už kompletná, vedenie klubu sa totiž dohodlo na pokračovaní spolupráce aj s 19-ročným rozohrávačom Martinom Danieličom. Domáci odchovanec bol nedávno súčasťou reprezentačného tímu do 20 rokov, na B-kategórii majstrovstiev Európy mal priemer 3,3 bodu, 1,6 doskoku, 2,9 asistencie a 1,7 zisku na zápas.

Nový kouč Patriotov Michal Madzin sa spolu s asistentom Ladislavom Lutovským tak vo veľkej miere budú spoliehať na Slovákov, z predchádzajúceho ročníka zostal Patrik Adámik, Martin Bachan, Boris Bojanovský, Šimon Krajčovič, Samuel Volárik a Milan Žiak. Žlto-zelený dres si premiérovo oblečie reprezentačný pivot Viktor Juríček, americký rozohrávač Marty Hill, estónsky krídelník Mihkel Kirves a čiernohorský pivot Marko Perovič.

Autor: Michal Duchovič
Foto: Facebook

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice