4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

InéPrípravaAugust s Patriotmi

1. septembra 2019
spolocna_7

Ani sme sa nenazdali a august je za nami. Tak ako sa deťom končia prázdniny, končí sa aj Patriotom úvodná, určite najmenej obľúbená časť prípravy. My si teraz zhrnieme, čo sa počas augusta v klube udialo a pridáme aj zopár zákulisných „pikošiek“, ktoré sa inde len tak nedozviete.

Ako prvý z nových tvárí dorazil na začiatku augusta do Levíc nový lodivod Patriotov Michal Madzin. Úvodný augustový týždeň využil na to, aby sa zoznámil s mestom, športovým areálom a ľuďmi, ktorí sa v Leviciach motajú pri basketbalovom tíme a nejakým spôsobom sním spolupracujú. Postupne sa k nemu začali pridávať hráči a počet Patriotov v meste narastal. Tak, ako nové tváre začali spoznávať nás, my sme rýchlo začali spoznávať ich.

Usmievavý Amaričan Marty Hill zaujal hneď po príchode v Mcdonalde, kúsok od budapeštianskeho letiska, keď si z americkej pochúťky, nechal povyberať takmer všetky ingrediencie a z veľkého plného burgera ostali len dve polky žemle a plátok hovädzieho mäsa. Ak by sme tu chceli vypísať všetko čo nemôže, /prípadne nechce/ kvôli alergii jesť, asi by to bolo na jeden celý blog. A tak sa už „tešíme“ na naše putovania po Slovensku a Európe a dohadovania sa s miestnymi kuchármi na tom, aby Marty ešte viac neschudol, naopak nabral trochu na svojej váhe.

Keď sa už tím pozbieral, okrem trénerskej dvojice sme im predstavili aj dvojicu kondičných trénerov Zuzku a Enrika. Rozhovor s Enrikom ste si už mohli prečítať na našom webe, onedlho Vám predstavíme aj Zuzku a jej zaujímavý príbeh. V tejto chvíli je ale najpodstatnejšie to, že obaja výborne zapadli a vhodne doplnili realizačný tím Patriotov. Vďaka ich zaujímavým tréningovým metódam sa nepopulárne letné naberanie kondície stalo celkom znesiteľným. Doplnkové cvičenia zamerané na obratnosť, reflexy a posilnenie jednotlivých partií tela ukázali, že sa to dá robiť aj hravou metódou a nie všetko ide iba cez hrubú silu. V neposlednom rade pomáhajú hráčom kvalitným strečingom a doplnkovými cvičeniami predchádzať zraneniam, ktorých sme si veru minulú sezónu užili až – až. Tešíme sa, že obaja budú snami počas celej sezóny a že tento projekt berú ako výzvu a česť pomôcť Patriotom dosiahnuť ich ciele.

V prvej časti prípravy, pri absencii reprezentantov, dopĺňali družstvo talentovaní hráči z ŠBK Junior Levice. Veríme, že aj pre nich to bola skvelá skúsenosť, veľa sa naučili a že sa už čoskoro stanú pevnou súčasťou rodiny Patriotov. V piatok sme doplnili tím nateraz o posledného člena, dvadsaťsedem ročného Čiernohorca Amina Hota. Až jeho pas nám bol dôkazom, že jeho priezvisko obsahuje iba jedno t. Ak si totiž kliknete na jeho meno na internete, google, facebook, či youtube Vás úplne popletú. Dokonca aj na oficiálnej stránke eurobasket.com figuruje jeho meno ako Hott. To však nie je ani zďaleka to najpodstatnejšie. Veríme, že Amin prinesie kvalitu a skúsenosť a po uzdravení Šimona / posledná kontrola hovorí ešte o 10 dňoch kľudu/ a plnom zapojení Borisa, stihne tím Patriotov v plnej sile Memoriál bratov Kleinovcov a následne začiatok Alpe-adria cupu a Slovenskej basketbalovej ligy.

V predposledný augustový deň si v tréningovom zápase zmerali Levičania sily s Banskou Bystricou. Viac ako výsledok bolo pre trénerov podstatné, že sa tím začína postupne basketbalovo spoznávať. Od stredy nás čaká štvordňové herné sústredenie v Čechách, kde postupne zohráme prípravné zápasy vo Svitavách, Opave a Ostrave. Tešíme sa, rovnako ako vy, že basketbalový kolotoč, sa opäť začína roztáčať.
Predaj permanentiek bude prebiehať ešte dva týždne. Od utorku by mal byť k dispozícii už aj online nákup permanentiek, my budeme radi, ak si rezervujete miesto na novú sezónu a pomôžete touto formou Patriotom.

Ako sme už avizovali, postupne zjednocujeme klubovú identitu na značku Patrioti Levice, pracujeme na novej webstránke a ďalších novinkách o ktorých Vás budeme pravidelne informovať, či už prostredníctvom médií, alebo aj v našom nepravidelnom blogu, ktorého prvý diel ste práve čítali.

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice