4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLZáver základnej časti odohráme v Prievidzi

24. marca 2023

Záver základnej časti Niké SBL odohrajú Patrioti Levice na palubovke Prievidze, kde sa pokúsia ešte zabojovať o druhé miesto. 

Niké SBL 2022/2023 – 28. kolo (sobota 25. marca, 18.00 h):

BC Prievidza – Patrioti Levice

K zápasu: Aj Prievidza ako jedna z mála tímov vie, na akej pozícii sa umiestni po základnej časti. Po ročnej absencii sa vracia do play off, do vyraďovačky nastúpi ako nasadená sedmička. V stredu večer to potvrdila úspechom na Spiši, čím zároveň pretrhla šnúru prehier. Tento duel tiež môže byť pokojne predzvesťou súbojov v prvom kole play off, ale to záleží od viacerých okolností. “Už v posledných zápasoch som pociťoval typickú play off intenzitu zápasov, keďže to boli všetko tvrdé a vyrovnané stretnutia. Myslím si, že sobotný zápas bude mať rovnakú intenzitu, lebo je to pre nás domáci zápas a vždy máme v našej hale skvelé publikum a vynikajúcu podporu,” uviedol Kevin Anderson.

Levičania dostali ešte šancu zabojovať o druhé miesto po základnej časti, pomohla im k tomu prehra Svitu s Lučencom a zároveň jasné víťazstvo nad Handlovou (115:90). Ak by sa chceli na túto pozíciu dostať, tak jednoznačne musia na hornej Nitre uspieť a zároveň dúfať v zaváhanie “podtatrancov”. Na Prievidzu to v tejto sezóne vedia, či im k tomu pomôže niekto z dvojice Boris Bojanovský a Ben Kovac, to v tomto momente známe nie je. “Čaká nás posledný zápas základnej časti, v ktorom stále máme o čo hrať, takže motivácia je na najvyššej úrovni. V Prievidzi sa nehrá ľahko, a tak si nemôžeme ani na minutú dovoliť vypadnúť z koncentrácie. Samozrejme budeme, chcieť ukončiť základnú časť výhrou,” prezradil Alex Krajčovič. 

Aktuálne info: Levičania pred dnešným duelom vedia, že jedine víťazstvo a zaváhanie Svitu v Bratislave ich môže posunúť na druhé miesto po základnej časti súťaže. To druhé ovplyvniť samozrejme nemôžu, to prvé majú vo svojich rukách. Už posledný vzájomný zápas v Leviciach ale Prievidza ukázala svoju silu a dnes to určite nebude pre Patriotov jednoduchý duel. V zostave stále bez trojice Bojanovský, Kovac, Lapornik, ale s odhodlaním uspieť a dobre sa naladiť pred play-off, nám držte dnes o 18.00 hod. palce. 

Delegácia rozhodcov:
  • Zdenko Tomašovič, Martin Margala, Róbert Cibulka
Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice