5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLV Prievidzi sme utŕžili vysokú prehru

25. marca 2023

V závere základnej časti Niké SBL vysoko prehrávame na palubovke Prievidze a do play off vstupujeme z tretieho miesta. 

Niké SBL 2022/2023 – 28. kolo:

BC Prievidza – Patrioti Levice 73:40 (20:12, 21:7, 15:17, 17:6)

Prievidza: Anderson 15, Walker 13, Hukič a Taylor po 10, Jašš 7 (Wheeler 12, Lukáč 6, Kincel a Krčmárik 0)

Patrioti: McCallum 9, Abrhám 8, Bachan 5, Padgett a van Oostrum po 4 (Kneževič 8, Bojanovský 2, Chaban, Kotásek a Krajčovič 0)

TH: 21/15 – 20/11, Fauly: 20 – 20, Trojky: 6 – 3, Rozhodovali: Tomašovič, Margala, Cibulka

Povedali po zápase:

Krunoslav Krajnovič, tréner Prievidze: “V prvom rade gratulujem chalanom, že urobili to, čo bolo od nich žiadané v tomto zápase. A to bolo, že majú správny prístup a hrajú s veľkou energiou. To som žiadal z dôvodu, aby sme sa pozitívne nastavili na play off a ďalší dôvod bol taký, aby sa nikto nejakými blbosťami nezranil. Splnili sme všetko, čo sme si dohodli a dúfam, že to tak pôjde aj ďalej. Máme do prvého kola Svit, my sme nešpekulovali, chceli sme vyhrať, do každého zápasu sme išli s cieľom vyhrať. Vieme, prečo nie sme vyššie a som rád, že sme tie posledné dva zápasy vyhrali. Teraz máme týždeň na to, aby sme sa pripravili na prvý zápas vo Svite. Chcem sa poďakovať fanúšikom, že prichádzali na zápasy v základnej časti vo veľkom počte po celú sezónu, čo je výsledkom toho, že sme najsledovanejšie mužstvo v lige. Ja viem, že im nebolo ľahko pozerať sa, ako prehrávame niektoré zápasy, ktoré sme mali dobre rozbehnuté, ale správny fanúšik sa vidí, aj keď sa nedarí a my máme správnych fanúšikov. Oni boli pri nás, aj keď sa nedarilo a ja verím, že ešte spravíme spoločne veľké veci.”

Samuel Kincel, hráč Prievidze: “Mali sme posledný zápas v základnej časti a chceli sme tam nechať všetko, lebo sme vedeli, že naši fanúšikovia si to zaslúžia. Vedeli sme, že aj v Spišskej sme predviedli dobrý výkon a chceli sme ho potvrdiť, čo si myslím, že sa nám aj podarilo. Vybehli sme na nich tým, čo nás zdobí celú sezónu, čiže kvalitnou obranou, kde sme ich nechali pod 50 bodov a v útoku nám tiež niečo padlo.”

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Skôr ako boj o druhé miesto, sa to podobalo na hanbu. Prehrali sme asi vo všetkých súbojoch a ukazovateľoch, ktoré tento zápas mal a výsledok hovorí za všetko.”

Martin Bachan, hráč Patriotov: “Veľmi náročný zápas, musíme sa dať dokopy. Nedarilo sa nám, mentálne sme padli, trápili sme sa celý zápas a Prievidza to využívala a zaslúžene zvíťazila.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice