4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske poháreZápisník z Oradei 1.

17. októbra 2023

Na cestu z Levíc do Oradei naprieč celým Maďarskom sme vyrazili v utorok ráno po ôsmej hodine. S dvomi zastávkami trvala niečo vyše šesť hodín, dlho sme sa nezdržali ani na hraničnom priechode, kde prebehla kontrola dokladov, keďže Rumunsko nepatrí do Schengenského priestoru. Do dvesto tisícového mesta hneď za maďarskými hranicami sme dorazili ešte za svetla. Hodinky sa v Rumunsku posúvajú o hodinu dopredu oproti nášmu času. V meste, ktoré bolo vyhlásené za najobľúbenejšie miesto na žitie v Rumunsku nás čakalo príjemné slnečné počasie so zhruba 15 stupňovou teplotou.

Večerný tréning sme absolvovali v novej športovej hale, ktorá bola otvorená pred necelými dvoma rokmi. Príjemne nás šokovala a očarila svojou veľkosťou. Niečo vyše päťtisícová aréna má okrem hlavného kurtu, priestranných šatní a ďalšieho zázemia ešte jednu regulárnu telocvičňu, ktorá sa využíva na tréningy mládeže. Fakt úchvatná stavba, ktorá stála okolo 40 miliónov Eur a na Slovensku môžeme zatiaľ o podobnej multifunkčnej aréne iba snívať a ticho závidieť.

Nálada na tréningu pred ostrým štartom v Európe bola dobrá. Všetci si uvedomujú, aký súper bude proti nášmu tímu zajtra stáť. Domáci sa hrdo pýšia tým, že zo všetkých tímov v Európe sú na treťom mieste v počte odohratých zápasov v pohári FIBA Europe Cup od jeho vzniku /doposiaľ 55 zápasov/ a celkovo 90 zápasov v európskych pohároch. Každý jeden súboj v tejto spoločnosti bude pre náš tím veľkou skúsenosťou a zážitkom.

Zajtra čaká na Patriotov ešte krátky ranný tréning a večer o 19.00 hod. miestneho času /18.00 na Slovensku/ už ostrý štart v súťaži. Sledovať ho môžete naživo na RTVS Šport.

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice