4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

1. ligaVíťazný štart tímu v 1. lige

15. októbra 2023

Spoločný projekt trojice klubov Basketbalového klubu Žiaru nad Hronom, ŠBK Junior Levice a Patrioti Levice odštartoval tento víkend pôsobenie v druhej najvyššej súťaži mužov. V prvoligovej premiére zvíťazili zverenci trénerskej dvojice Miroslav Grznár – Juraj Horváth po dobrom výkone v Trenčíne. Náš spoločný projekt je zložený z hráčov do 23 rokov a cieľom družstva je pohybovať sa v hornej časti tabuľky. Výkony a výsledky tímu, v ktorého zostave sa objavilo sedem hráčov z Levíc budeme pozorne sledovať a informovať o nich.

BK AS Trenčín U23 – BK MŠK Patrioti Žiar nad Hronom U23 64:108 (15:23, 18:28, 16:32, 15:25)
Body: Krajčovič 19, Chaban 14, Solčánsky 13, Kulčár 11, Pažický a Ondrík po 10, Valent a Yakushev po 9, Tončík 6, Kňažko 3, Truben 2 a Melaga 2.

Dnes sa prvý krát predstavili naši muži u súpera z Trenčína. Rýchlou hrou a kolektívnym výkonom sme počas celého zápasu nedali súperovi šancu a otvorili sme sezónu víťazstvom. Sme radi, že zohratie mladých Patriotov a mládežníkov zo Žiaru dopadlo na výbornú a v podstate tréningovom zápase sme pohodlne zvíťazili. Ďalší program bude už určite náročnejší nakoľko už budúci víkend nás čaká súper zo Svitu.

„Máme za sebou prvý zápas prvej ligy v Trenčíne. Od začiatku sme si dokázali vytvoriť náskok a držať ho až do konca. Ešte stále budujeme chémiu s chalanmi v novom tíme a už teraz sa tešíme na ďalšie zápasy,” povedal po zápase Alex Krajčovič.

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice