4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske poháreEurópske dobrodružstvo Patriotov štartuje dnes v Rumunsku

18. októbra 2023

Druhý rok po sebe, ako jediný tím zo Slovenska a s cieľom priblížiť sa minuloročnej úspešnej pohárovej jeseni vstupujú Levickí Patrioti do bojov vo Fiba Europe Cup. V skupine J, ktorá vyzerá byť silnejšia ako tá minuloročná a za upravených podmienok, keď do ďalších bojov postúpia len víťazi desiatich základných skupín a šiesti najlepší z druhých miest.

Náš boj, v ktorom reprezentujeme nielen klub a mesto, ale celý slovenský basketbal štartujeme dnes o 18.00 SEČ na palubovke CSM CSU Oradea.

Náš dnešný súper má bohaté skúsenosti s pohárovou Európou a káder naplnený kvalitnými hráčmi. Na úvod sezóny ich síce obmedzovali zdravotné problémy, ale postupne sa dostávajú do formy. V lige vyhrali dva z posledných troch zápasov, cez víkend uspeli doma proti Pitesti 78:74. Kľúčovým mužom tímu je Američan s rumunským pasom, 34-ročný rozohrávač Kris Richard. V tíme sú okrem toho ďalší štyria Američania a Srb Markovič.

Náš tím je pred úvodným vystúpením dobre naladený. Do Oradei pricestovalo všetkých trinásť hráčov, otázny je štart Davida Abrháma. Družstvo absolvovalo dnes doobeda hodinový tréning, všetci sú už plne koncentrovaní a sústredení na ostrý štart v novom ročníku Fiba Europe Cup.

Priamy prenos zo zápasu môžete sledovať na RTVS Šport.

18.00 CSM CSU ORADEA – PATRIOTI LEVICE

livestats

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice