4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske poháreZápas jesene dnes v Leviciach!

8. novembra 2023

Zápas ako remeň, pred zaplneným hľadiskom čaká dnes na Levických Patriotov v súboji proti jednému z favoritov skupiny – J vo Fiba Europe Cup. Je možné zdolať tak silného súpera dvakrát po sebe?

Náš dnešný súper má pred dnešným duelom nôž na krku. V prípade zaváhania stratí šance na postup zo základnej skupiny, čo by bol pre stáleho účastníka pohárových súťaží FIBA nepekný moment. Hostia, hrajúci vo výbornej forme si to uvedomujú a do Levíc pricestovali s kompletnom zložení, s jediným cieľom – odplatiť Patriotom porážku z úvodného vzájomného duelu v Rumunsku. Sila kádra a trhová hodnota nášho súpera hovorí nepochybne v jeho prospech, Patrioti však chcú zopakovať šokujúci triumf z Oradei a postaviť predpovede na hlavu.

Na Levičanov čaká dnes posledný z trojice zápasov počas šiestich dní – na koniec však prichádza ten najdôležitejší. Duel na Spiši odčerpal dosť síl, preto dostali hráči v pondelok voľno. Od utorka sa už pripravujú na zápas, ktorý môže sen o postupe z veľmi ťažkej skupiny priblížiť, alebo vzdialiť. Patrioti by ostali teoreticky v hre o postup aj v prípade prehry, takýto scenár, aj napriek vysokej kvalite súpera si ale nik z tímu nepripúšťa.

Zdravotný stav v našom družstve je nezmenený, tréneri ešte stále nemôžu počítať s Martinom Bachanom, zvyšok tímu je v poriadku.

Predaj vstupeniek beží na plné obrátky, ešte stále ich je ale dostatok. Zakúpiť si ich môžete v priebehu dňa v Sýpke u Patriotov, alebo online tu. Pokladne sa otvárajú hodinu pred zápasom o 18.00 hod.

Pred športovou halou bude opäť k dispozícii stánok s trdelníkmi od nášho partnera Klaudiusa Németha, prvých 50 fanúšikov dostane pri vstupe kupón na trdelník zdarma.  K dispozícii bude fanshop, zdieľačka na facebook stránke Patrioti Levice o tričko „Misia Európa“ a oceníme aj narodeninového oslávenca. V polčasovej prestávke poďakujeme školám zapojeným do projektu „Zober svoju bandu na basket.“

Pri predstavovačke nášho tímu si pripravte svetlá na mobiloch, my halu zhasneme a vy ju rozsvietite.

19.00 PATRIOTI LEVICE – CSM CSU ORADEA

LivestatsLivestream

 

foto: FIBA EUROPE

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice