4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

InéOceníme školy zapojené v našom projekte

7. novembra 2023

Počas polčasovej prestávky stredajšieho zápasu Patrioti Levice – CSM CSU Oradea, oceníme školy zapojené v projekte „Zober svoju bandu na basket“, ktorý si pod záštitu zobral náš partner spoločnosť Haleon Levice.

Projekt „Zober svoju bandu na basket“ sme rozbehli na začiatku sezóny 2022/23. Za takmer rok a pol vďaka nemu navštívilo naše domáce zápasy niekoľko tisíc žiakov a študentov, ktorí pomohli nášmu tímu k veľkým víťazstvám svojim fandením, utužovali svoje kamarátske zväzky spoločným pobytom na basketbale a reprezentovali tiež svoje školy, zapojené v projekte. Na začiatku projektu boli dve levické školy, dnes ich je už šesť v pravidelnom zápasovom režime a ďalšie tri z okolitých obcí, ktoré v tejto sezóne navštívili náš domáci duel jednorázovo.

Školy a školáci – prišiel čas poďakovať sa Vám za túto podporu. Jednak podporu študentov – fanúšikov priamo na domácich zápasoch, ale aj podporu od škôl, riaditeľov a pedagógov, za to, že nám umožnili zapojiť ich školu a pomáhajú nám s distribúciou vstupeniek a promovaním zápasov.

Preto sme sa v spolupráci s naším partnerom a zároveň garantom projektu „Zober svoju bandu na basket“ spoločnosťou Haleon Levice rozhodli na stredajšom dueli európskeho pohára FIBA poďakovať sa školám a odovzdať im certifikát projektu a basketbalové lopty, s ktorými budú môcť rozvíjať svoj talent, alebo si len tak zašportujú so svojou bandou na svojej škole. Nezabudnime totiž na hlavný zmysel a cieľ tohto projektu, ktorým je pritiahnutie mladých ľudí k športovaniu a socializácia – utužovanie vzťahov v kolektívoch.

Účastníkmi dlhodobého projektu aktuálne sú:

Základná škola Saratovská 85

 Základná škola Andreja Kmeťa

Základná škola Ul. sv. Michala 42

Základná škola, Pri Podlužianke 6

Katolícka spojená škola sv. Vincenta de Paul

Gymnázium Andreja Vrábla

Jednorázovo svojou návštevou a povzbudzovaním projekt podporili:

Základná škola Starý Tekov,

Základná škola Tlmače

Základná škola Bátovce

Budeme veľmi radi, ak sa do tejto veľkej rodiny postupne pridajú ďalšie školy z Levíc a okolia.

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice