1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske poháreOradea bola nad naše sily

9. novembra 2023

Zaplnená športová hala v Leviciach videla ďalší veľký európsky príbeh, tentokrát s lepším koncom pre súpera, ktorý predviedol na našej palubovke výkon európskeho formátu. Od úvodu veľmi sústredený a skvele pripravený tím trénera Achima Cristiana dal na sebe poznať, že prišiel do Levíc s jediným cieľom – zvíťaziť. Patrioti pôsobili v úvode zápasu nervózne, trápili sa v koncovke a hostia si vypracovali desaťbodový náskok. Ten si udržiavali takmer celý prvý polčas, až v jeho závere sa Levičanom podarilo znížiť na trojbodový rozdiel 37:40.

Patrioti mali skvelý nástup do druhého polčasu, rýchlo išli prvýkrát do vedenie 42:40 a chvíľu sa zdalo, že by hnaní plnou halou mohli zobrať zápas do svojich rúk.

Hostia však okamžite reagovali a po bodovej šnúre išli naspäť do desať bodového vedenia. Patrioti sa potom ešte raz nadýchli, hostia ale zakaždým dokázali odpovedať a každý náznak návratu do zápasu okamžite odmietli.

V závere už chýbali Levičanom sily na uhratie priaznivejšieho výsledku, proti skvelo pripravenému súperovi.

Patrioti Levice – CSM CSU Oradea 65:82 (14:23, 23:17, 12:22, 15:20)

Patrioti: Wheeler 21, Bojanovský a Kaukiainen po 5, Kneževič 3, Abrhám 2 (Adaway 20, Kováč 7, Howard 2)

Najviac bodov – Oradea: Neal a Pearson po 17, Baciu 14

TH: 18/14 – 4/3, Fauly: 17 – 20, Trojky: 7 – 11, Rozhodovali: Perlič (Chor.), Zanev (Bul.), Radonjič (Bos. a Herc.), 1650 divákov

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Veľmi ťažký zápas, musím povedať, že dnes Oradea podala obrovský koncentrovaný výkon a športovo treba uznať, že dnešný večer boli o niečo lepší. V momente tretej štvrtiny, keď sme dostali energiou a nejakými získanými loptami zápas na svoju stranu, veľmi som veril, že môžeme dokonca možno už ísť s týmto tempom. Žiaľ bolo to len pár chvíľ, ktoré sme držali to vedenie vo vlastných rukách a myslím si, že rozhodujúce boli tie dve trojky v rýchlom slede, ktorými pri rozdiele štyri body šli zas na dvojciferné vedenie. Myslím si, že vtedy dostali ten zápas do svojich rúk. Aj keď, musím povedať, že zápas sme ale oddreli celých 40 minút a chceli do posledných momentov a sekúnd zo zápasu maximum.

Aaron Wheeler, hráč Patriotov:  “Ťažký výsledok. Tvrdo sme bojovali, ale urobili sme niekoľko malých chýb, pustili ich do druhých šancí po ich útočných doskokoch a z toho sme dostali veľa bodov. Trafili niekoľko ťažkých striel, sú fakt dobrým tímom. Ale myslím si, že sme bojovali až do konca.”

Bogdan Nicolescu,  hráč Oradea: “Pre nás to bol veľmi náročný zápas, niečo ako finále pre túto Európsku súťaž. Som veľmi šťastný, že sme dnes prišli pripravení, splnili sme náš cieľ a herný plán. Myslím si, že sme vyhrali s veľmi dobrým bodovým rozdielom a že máme dobré šance na postup.”

Achim Cristian, tréner Oradea,: “Za prvé, toto bol veľmi dôležitý zápas pre oba tímy. Keďže sme vyhrali, máme šancu na postup do ďalších bojov. Levice hrali veľmi – veľmi dobre, no musím povedať jednu vec. Neberte to ako urážku, práve naopak. Myslím si, že Oradea dnes zahrala zápas sezóny, pretože moji hráči boli úžasní. Nie dobrí, úžasní. Dúfal som, že sa naše posledné stretnutie nebude opakovať, pretože Leviciam vtedy padalo všetko. Mali úžasnú energiu. Samozrejme dnes sme mali navyše hráča, ktorý v našom prvom stretnutí nehral. Tarolis je pre nás veľmi dôležitý. Sme šťastní, pretože teraz vieme, že máme šancu v tejto súťaži pokračovať.”