4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLZačína semifinálová séria s Interom Bratislava

23. apríla 2021

Po dvoch týždňoch sa Patrioti Levice dočkali, poznajú svojho semifinálového súpera, s ktorým budú hrať minimálne tri zápasy. Na domácej palubovke odštartuje ich séria s Interom Bratislava. 

Niké SBL – 1. zápas semifinále play off (sobota 24. apríla o 19.00 h):

Patrioti Levice – Inter Bratislava

K zápasu: Družstvá sa už poznajú, hrali sme počas sezóny veľa zápasov. Inter je silný súper, ktorý má veľmi šikovných hráčov, či už mladých zahraničných, alebo skúsených slovenských a taktiež skúseného trénera. Bude to určite náročná séria. Rozhodujúce bude jednoznačne to, ktorý tím bude hrať s väčšou energiou a bude chcieť viac zvíťaziť. Každý zápas môžu rozhodnúť maličkosti,” vyjadril sa pred úvodným duelom tréner Michal Madzin.

“Je to víťaz základnej časti. Z toho pohľadu máme pred nimi rešpekt. Levice sú jasný favorit série, my nemáme čo stratiť. Pôjdeme od zápasu k zápasu. Treba povedať, že domáce prostredie je menšia výhoda, keď sa hrá bez divákov. Tlak na hráčov hostí je predsa len o trochu menší. Určite budeme bojovať. Rozhodnú maličkosti, šťastie. Samozrejme, vieme, na koho si máme dať v súperovom tíme pozor. My máme tiež svoju kvalitu. Chceme si basketbal užiť, mať z neho radosť. Herne sme sa posunuli, chceme ešte viac. Podstatné je, aby sme sa vrátili do formy, v ktorej sme boli pre našou karanténnou prestávkou. Verím, že sa to podarí,” povedal kouč Oleg Meleščenko. 

Aktuálne info: Koncentrácia a nasadenie na tréningoch počas celého týždňa už dávali tušiť, že sa blíži play-off. V stredu si Patrioti pozreli spolu v prenose svojho postupujúceho súpera a od štvrtku si už pripravovali jednotlivé taktické systémy, s ktorými chcú proti Interu vybehnúť. Oba tímy sa už veľmi dobre poznajú, preto budú rozhodovať  maličkosti. Zdravotný stav v tíme je dobrý, Patrioti pôjdu do zápasu v plnej sile. Stretnutie štartuje o 19.00 hod. sledovať ho môžete na nike.sk.

Kto píska: Peter Ženiš, Anton Šarišský, Tomáš Doušek

Kde sledovať: 

Foto: Lukáš Droppan 

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice