4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLZačína finále proti Rytierom

14. mája 2021

Po dvoch týždňoch čakania je to tu, Levice odštartujú doma finálovú sériu Niké SBL. O majstrovský titul si to rozdajú so Spišskými Rytiermi. 

Niké SBL – 1. zápas finále play off (sobota 15. mája o 18.00 h):

Patrioti Levice – Spišskí Rytieri

/stav série – 0:0/

K zápasu: Oba tímy boli pred začiatkom aktuálneho ročníka pasované do role najväčších favoritov na víťaza Niké SBL. Potvrdilo sa to aj v základnej časti, Levice ju vyhrali a Spišiaci skončili na druhej pozícii. Patrioti vyhrali semifinálovú sériu s Interom Bratislava hladko 3:0 na zápasy. „Cesta od začiatku sezóny nebola určite jednoduchá. Mali sme lepšie a slabšie chvíľky, raz to bolo hore a raz dole. Myslím si, že sme si dobre načasovali formu a začali ukazovať kvalitu. Určite máme na to, aby sme to dotiahli do konca,“ uviedol playmaker Levíc Šimon Krajčovič.

Rytieri zvládli štvorzápasovú bitku s Iskrou Svit, napokon ju vyhrali 3:1 na zápasy. „Cesta do finále bola trošku iná, keďže prvé dva tímy postupovali automaticky do semifinále. Tieto priečky si však bolo potrebné vybojovať, čo sa podarilo nám a Leviciam. Semifinále so Svitom bolo ako na horskej dráhe, jeden zápas sme vyhrali o 30, druhý sme prehrali o 30. Bolo to zaujímavé. Po jednom zápase vo Svite sme si povedali, čo bolo zlé a myslím si, že potom sme dodržali všetky pokyny a do finále sme postúpili. Je to veľký úspech,“ vyjadril rozohrávač Spišskej Novej Vsi Mário Ihring.

Finálových súperov Niké SBL spájajú mnohé paralely. Levice a Spišská Nová Ves sa opierajú hlavne o reprezentantov Slovenska, v menšej miere majú v kádri zastúpenie legionári. Oba tímy majú dosť podobné koncepcie, Patrioti sa jej držia už niekoľko rokov. Rytieri na ňu prešli pred touto sezónou. Spišskej Novej Vsi sa vo viac ako 70-ročnej histórii klubu doteraz nikdy nepodarilo postúpiť do finále a teraz má na dosah zisk double. Tento počin sa podaril naposledy pred 11 rokmi Pezinku. Patrioti si naopak môžu udržať stopercentnú bilanciu vo finále, v doterajších dvoch prípadoch (2011, 2018) to totiž vždy skončilo ziskom najcennejšieho kovu. “Spišskú Novú Ves vnímame ako silného súpera. Sú skúsení, budú určite veľmi dobre pripravení. Ideme do toho s rešpektom, ale zároveň určite motivovaní, aby sme túto finálovú sériu zvládli. Je to finále, rozhodnúť môžu maličkosti. Určite bude veľmi dôležité, s akou energiou, nasadením a sebavedomím jednotlivé tímy nastúpia. Myslím si, že motivácia je na oboch stranách. Každý zápas môže byť preto tesný, rozhodovať môže jedna lopta a jeden súboj,” povedal kouč Levíc Michal Madzin. 

Zaujímavosťou je, že Hojč sa predstaví proti klubu, s ktorým získal pred troma rokmi majstrovský titul. Pre Madzina to bude zase premiérová účasť v súboji o majstra Slovenska. Tohtosezónna zápasová bilancia hovorí mierne v prospech Levíc, vyhrali 4 zo 7 vzájomných stretnutí. Dobrou správou pre oba tímy je, že na finálové zápasy sa dostanú po vyše 8 mesiacoch aj fanúšikovia, konkrétne v súčasnej situácii umožnia vstup maximálne 250 ľuďom. Finále Niké SBL sa hrá na tri víťazné zápasy, meno víťaza sezóny 2020/2021 spoznáme najneskôr v sobotu 29. mája. „Levice sú silným súperom, na každom poste majú kvalitného hráča. Družstvo majú na našu ligu poskladané nadštandardne. Zaujímavé je možno to, že tak, ako my, tak aj Levice idú slovenskou cestou. My máme 3 legionárov, rovnaký počet majú aj oni. Je zaujímavé, že sa takéto dva tímy stretnú vo finále a asi aj dobré pre slovenský basketbal,” myslí si kouč Novej Vsi Teo Hojč. 

Aktuálne info: Všetci v tíme sa už nevedia dočkať štartu zápasu, po dlhej dvojtýždňovej pauze a príprave na finále sa konečne bude hrať. Najväčším potešením pre hráčov bola možná účasť 250 fanúšikov na zápase. Veríme, že všetci ktorí dnes po dlhej dobe do haly prídu, si zápas užijú naplno a vytvoria domácemu tímu atmosféru, ako sa na finále patrí. Vytiahnite tričká a klubové šále, tu sa hrá o majstra!

Zápas začína o 18.00. Vstup do haly bude možný len v čase od 17.00 hod do 17.45 hod. Povolených 250 miest je vypredaných. Na mieste sa už vstupenky nebudú predávať! 

Ak ste sa nedostali do športovej haly, zápas môžete naživo sledovať v reštaurácii Quatro na plátne, alebo doma na nike.sk. Po zápase Vás pozývame na pivo, alebo drink do Sýpky u Patriotov, ktorá je dnes otvorená už do polnoci! Pre majiteľov permanentiek je v Sýpke po preukázaní sa zľava vo výške 20% na účet! 

Kto píska: Peter Ženiš, Pavel Fuska, Martin Margala

Kde sledovať:

Zdroj: basketliga.sk

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice