4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLZačiatok týždňa v znamení predohrávky, Patrioti hostia Prievidzu

6. decembra 2021

Hneď zo začiatku týždňa je tu ďalší ligový duel, konkrétne predohrávka 12. kola. Na Mikuláša sa proti sebe postaví líder tabuľky – Patrioti Levice, ich súperom bude aktuálne posledný celok – Prievidza.

Niké SBL – 12. kolo (pondelok 6. decembra o 18.00 h):

Patrioti Levice – BC Prievidza

K zápasu: Levičania si momentálne užívajú hernú a výsledkovú pohodu. Sú na prvom mieste tabuľky, v lige neprehrali tri stretnutia po sebe. V sobotu prepisovali početné klubové, ale aj ligové rekordy. Vo Svite totiž po vyrovnanom prvom polčase, napokon zvíťazili v ofenzívnej prestrelke jasne – 126:91. Patrioti určite chcú potvrdiť aktuálnu formu a upevniť si pozíciu lídra Niké SBL. “Aj keď nemá Prievidza dobrú bilanciu, tak ju nemôžeme podceniť. Musíme sa sústrediť na našu hru a skúsiť zlepšiť našu obranu z posledného zápasu. Pevne verím, že víťazstvo zostane doma,” uviedol pivot Levíc Boris Bojanovský. 

Prievidza naproti tomu rieši odlišné starosti, celok z hornej Nitry sa stále nedočkal v tejto sezóne dvojbodového úspechu. Nevyšlo im to ani po reprezentačnej prestávke, doma prehrali so Spišskými Rytiermi (58:71). Trénerovi Marošovi Helmecymu stále chýbal na rozohrávke Matej Majerčák, jeho štart v Leviciach je v tejto chvíli otázny. Cieľ Prievidžanov je jasný, konečne pretrhnúť šnúru prehier a pokúsiť sa prekvapiť Levičanov. “Musíme zabudnúť na sobotný zápas a v pondelok začíname od nuly, potrebujeme hrať tvrdo. Viem, že súper je prvý v tabuľke, takže sa musíme zomknúť, navzájom si veriť a vyvarovať sa strát. Verím, že ak to budeme dodržiavať, bude sa nám dariť,” myslí si rozohrávač BC Josh McFolley. 

Aktuálne info: Levičania po zlepšenom výkone v druhom polčase ovládli súboj vo Svite a vylepšili v ňom niekoľko klubových rekordov. Ani to však nič nezmenilo na tom, že sa už v nedeľu večer opäť stretli v hale a zodpovedne sa pripravovali na dnešnú predohrávku proti Prievidzi. Tá čaká na prvý triumf v sezóne a hoci aj malé podcenenie súpera by mohlo znamenať veľký problém.  Otázny je štart Sama Volárika, zvyšok tímu je zdravotne v poriadku. Zápas bude prebiehať v režime bez divákov, sledovať ho môžete naživo na nike.tv.

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Eduard Uhrin, Stanislav Bara 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice