Niké SBLZačiatok týždňa v znamení predohrávky, Patrioti hostia Prievidzu

6. decembra 2021by Laci Garaj

Hneď zo začiatku týždňa je tu ďalší ligový duel, konkrétne predohrávka 12. kola. Na Mikuláša sa proti sebe postaví líder tabuľky – Patrioti Levice, ich súperom bude aktuálne posledný celok – Prievidza.

Niké SBL – 12. kolo (pondelok 6. decembra o 18.00 h):

Patrioti Levice – BC Prievidza

K zápasu: Levičania si momentálne užívajú hernú a výsledkovú pohodu. Sú na prvom mieste tabuľky, v lige neprehrali tri stretnutia po sebe. V sobotu prepisovali početné klubové, ale aj ligové rekordy. Vo Svite totiž po vyrovnanom prvom polčase, napokon zvíťazili v ofenzívnej prestrelke jasne – 126:91. Patrioti určite chcú potvrdiť aktuálnu formu a upevniť si pozíciu lídra Niké SBL. “Aj keď nemá Prievidza dobrú bilanciu, tak ju nemôžeme podceniť. Musíme sa sústrediť na našu hru a skúsiť zlepšiť našu obranu z posledného zápasu. Pevne verím, že víťazstvo zostane doma,” uviedol pivot Levíc Boris Bojanovský.

Prievidza naproti tomu rieši odlišné starosti, celok z hornej Nitry sa stále nedočkal v tejto sezóne dvojbodového úspechu. Nevyšlo im to ani po reprezentačnej prestávke, doma prehrali so Spišskými Rytiermi (58:71). Trénerovi Marošovi Helmecymu stále chýbal na rozohrávke Matej Majerčák, jeho štart v Leviciach je v tejto chvíli otázny. Cieľ Prievidžanov je jasný, konečne pretrhnúť šnúru prehier a pokúsiť sa prekvapiť Levičanov. “Musíme zabudnúť na sobotný zápas a v pondelok začíname od nuly, potrebujeme hrať tvrdo. Viem, že súper je prvý v tabuľke, takže sa musíme zomknúť, navzájom si veriť a vyvarovať sa strát. Verím, že ak to budeme dodržiavať, bude sa nám dariť,” myslí si rozohrávač BC Josh McFolley.

Aktuálne info: Levičania po zlepšenom výkone v druhom polčase ovládli súboj vo Svite a vylepšili v ňom niekoľko klubových rekordov. Ani to však nič nezmenilo na tom, že sa už v nedeľu večer opäť stretli v hale a zodpovedne sa pripravovali na dnešnú predohrávku proti Prievidzi. Tá čaká na prvý triumf v sezóne a hoci aj malé podcenenie súpera by mohlo znamenať veľký problém.  Otázny je štart Sama Volárika, zvyšok tímu je zdravotne v poriadku. Zápas bude prebiehať v režime bez divákov, sledovať ho môžete naživo na nike.tv.

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Eduard Uhrin, Stanislav Bara