4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLZ mesta pod Dubňom s mimoriadne dôležitými dvoma bodmi

7. marca 2020

Zverenci trénera Michala Madzina získali v 31. kole Slovenskej basketbalovej ligy mimoriadne dôležité dva body, v Žiline zvíťazili po veľmi dramatickej koncovke najtesnejším možným rozdielom 74:73. 

Domáci basketbalisti začali súboj mimoriadnym náporom, už po necelých troch minútach viedli 7:1. Levičania sa postupne spamätali, v úvodnej štvrtine bodovali hlavne pod košom. Žiline si však udržiavala svoj náskok, prvú štvrtinu napokon vyhrali 18:11. V druhej 10-minútovke sa obraz hry zmenil, dôležitým momentom bol osembodový úsek Patriotov, ktorým sa dostali prvýkrát v zápase do vedenia. Od tejto chvíle to bola z oboch strán vyrovnaná bitka, v ktorej si družstvá vymieňali tesné vedenie. O čosi spokojnejší šli do šatne “žlto-zelení”, Bojanovský trestnými hodmi upravil na 37:36 po 20 minútach.

Po prestávke začali Levice ako už je ich tradíciou aktívnejšie, dokonca si vypracovali výraznejší náskok. Zo žilinskej strany prišiel mierny nápor, hlavne Merešš sa snažil stiahnuť manko na súpera. Pred záverečnou periódou nebolo o ničom rozhodnuté, na tabuli svietil stav 55:52 v prospech hostí. Štvrtá štvrtina priniesla podľa očakávania drámu a bitku o každú loptu. Dlhú dobu boli na tom lepšie Patrioti, ale Wiggins šesť minút pred koncom vyrovnal na 61:61 a zápas začínal od začiatku. Žilinčania sa dokonca dostali aj do tesného vedenia, ale “žlto-zelení” vždy vedeli správne zareagovať. V záverečnej dvojminútovke úradoval na palubovke Bojanovský, najskôr za vyrovnaného stavu 70:70 premenil svoj pokus, aby následne 38 sekúnd pred koncom zaznamenal rozhodujúce body znamenajúce triumf. Domáci ešte v samotnom závere zariskovali, ale dôležité dva body si odvážali zverenci trénera Michala Madzina. 

BK Slávia Žilina – Patrioti Levice 73:74 (18:11, 18:26, 16:18, 21:19)

Slávia: Dickson 24, Woods 5, Hurtt a Rožánek po 2, Tot 1 (Wiggins 15, Merešš 12, Basabe 7, Jeftič 5)

Levice: Bojanovský 17, Juríček 12, Bachan 8, Krajčovič 7, Hot 2 (Perovič 13, Flemmings 7, Žiak 5, A. Harris 3)

TH: 14/11 – 9/7, Fauly: 15 – 18, Trojky: 8 – 9, Rozhodovali: Zubák, Karniš, Životský

Povedali po zápase:

Ivan Kurilla, tréner Žiliny: “Bolo to veľmi vyrovnane stretnutie. Snažili sme sa dať po viróze tím dokopy, kedže vo Svite sme nastúpili v osemčlennej zostave. Mali sme na dosah víťazstvo proti kvalitnému súperovi, akým Levice určite sú. Začali sme veľmi dobre v defenzíve, to bolo rozhodujúce. V druhej štvrtine hlavne Perovič držal Levice v jednobodovom vedení kvalitnou streľbou. Druhy polčas sme sa dotiahli, ale v dramatickom závere Levice dali ťažké strely a preklopili misky váh na svoju stranu.”

Oliver Tot, hráč Žiliny: “Od začiatku do konca to bol vyrovnaný zápas. Myslím si, že prvá štvrtina nám veľmi dobre vyšla, hlavne v defenzíve. Neskôr sme však nechávali ich podkošovým hráčom veľa voľných pozícií. Či to boli otvorené strely za tri alebo po akcii pick and roll, tak zostávali voľní pod košom. To nás brzdilo pred lepším výsledkom.”

Michal Madzin, tréner Levíc: “Ako ukázalo skóre, bol to veľmi ťažký zápas. Po každej dobrej obrane a každom útoku som veľmi rád, že sme boli my tí šťastnejší. Zároveň si však myslím, že sme to boli práve my, čo sme väčšinu zápasu držali v rukách. Dúfam teda a verím, že to bolo zaslúžené víťazstvo pre nás.”

Boris Bojanovský, hráč Levíc: “Žilina je veľmi nepríjemný súper a som veľmi rád, že sme tu vyhrali, keďže sa tu nehrá vôbec ľahko. Bol to veľmi vyrovnaný zápas, pri čom my sme nezačali dobre. Na polčas sme sa našťastie dotiahli. V druhom polčase mohol vyhrať v podstate ktokoľvek. Som rád, že sme tu dosiahli cenné víťazstvo.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice