4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLDo Žiliny udržať druhé miesto v tabuľke

6. marca 2020

Patriotov Levice čaká v 31. kole Slovenskej basketbalovej ligy duel na palubovke Žiliny. “Žlto-zelení” budú chcieť udržať stopercentnú bilanciu s týmto súperom v tejto sezóne a zároveň si poistiť aktuálne druhé miesto v tabuľke. 

BK Slávia Žilina – Patrioti Levice

Športová hala na Rosinskej ceste, sobota 7. marca o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos 

Delegácia rozhodcov: Zdenko Zubák, Peter Karniš, Lukáš Životský

Žilina sa po prestávke vrátila do zápasového diania bez viacerých opôr, čo sa podpísalo na výsledku pod Tatrami. Vo Svite totiž absentovala podkošová dvojica Melsahn Basabe a Jakub Merešš, pre trest ešte musel stáť rozohrávač Oliver Tot. Reprezentant Slovenska sa však vracia do zostavy, účasť prvých dvoch menovaných je momentálne otázna. Slávia aktuálne ťahá trojzápasovú šnúru prehier, ak rátame aj štvrťfinálový duel Slovenského pohára, preto nutne musí bodovať. “Šošoni” sa totiž prepadli v tabuľke na šiestu pozíciu. “Niektoré veci nemôžete ovplyvniť. Smerujem to k zdravotnému stavu. Pred zápasom so Svitom nás ráno postihla určitá viróza a preto sme aj do Svitu vycestovali v oklieštenej zostave. Verím, že do zápasu s Levicami to dokážeme ‘polepiť’. Levice majú svoju kvalitu a šírku lavičky, preto je dôležité proti ním nastúpiť v širšej rotácii. Hráčov na ustráženie je v zostave viacero, preto musíme byť koncentrovaní na všetkých postoch. Hráme doma a chceme byť úspešní,” vyhlásil tréner Ivan Kurilla. 

Patrioti po sérii horších výsledkov v správnej chvíli zabrali a udržali si priebežné druhé miesto v tabuľke. Proti Handlovej to bol boj do poslednej minúty, Levičania ho však ustáli aj vďaka pevnejším nervom a lepšej exekúcii v kľúčových okamihoch duelu. Teraz je pred nimi ďalšia výzva – opäť uspieť v Žiline, udržať s týmto súperom stopercentnú bilanciu v aktuálnom ročníku a držať si momentálne umiestnenie v ligovom pelotóne. “Žilina vie byť nepríjemným súperom, hlavne doma. Ale napriek tomu, sa nám proti ním túto sezónu darí, takže dúfam, že vyhráme aj toto vzájomné stretnutie,” prezradil pivot Boris Bojanovský. 

Z tábora “žlto-zelených”: “Extrémne potrebné víťazstvo proti Handlovej zlepšilo náladu v tíme, nie je však čo oslavovať, boj o druhé miesto po základnej časti bude ešte náročný. Do konca základnej časti ostáva odohrať ešte päť zápasov a v tabuľke je to poriadne nabité. Ambiciózna a posilnená Žilina sa bude snažiť prerušiť negatívnu sériu proti nášmu tímu v tejto sezóne. Patrioti cestujú do Žiliny v plnej sile.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice