5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLZ Handlovej ideme opäť s výhrou

23. novembra 2019

V dvanástom kole Slovenskej basketbalovej ligy si Patrioti Levice zaknihovali ďalšie víťazstvo, po mesiaci opäť uspeli v Handlovej, tentoraz s výsledkom 76:71. „Žlto-zelení“ zároveň poskočili v tabuľke na tretie miesto.

Začalo sa vo vysokom tempe, Handlovčania sa vďaka duu Halada a Jankovič ujali tesného vedenia, no Patrioti im boli v tesnom závese. Kolektívnejším poňatím hry sa náskok dostal na ich stranu, nebol však nejako výrazný. Domácim patrila koncovka, podarilo sa im v nej vyrovnať na 18:18 po prvej štvrtine. V druhej časti mali „žlto-zelení“ lepšiu mušku, aktívny Juríček držal vedenie na ich strane. Dôležitý bol úsek 9:0, vďaka ktorému sa Levice dostali do dvojciferného náskoku – 41:31. Razom získali potrebnú pohodu, ktorá sa preniesla do útoku a tiež aj do obrany. Tá rezultovala do polčasového stavu 45:34 z pohľadu hostí.

Domáci vyšli zo šatní po prestávke aktívnejšie a pokúšali sa pritlačiť, Patrioti však ustáli tlak a kontrolovali si vedenie. Svojou hrou nútili súpera k chybám a na všetky jeho nástupy dokázali reagovať. Pred poslednou 10-minútovkou viedli 62:51. V štvrtej štvrtine sa Levičania začali mierne strelecky trápiť, čo Handlová využila k tomu, aby oživila svoje nádeje na víťazstvo. V dramatickej a trochu nervóznej koncovke však zachovali „žlto-zelení“ chladnú hlavu a cenný vonkajší triumf si už nenechali ujsť.

MBK Baník Handlová – Patrioti Levice 71:76 (18:18, 16:27, 17:17, 20:14)

Handlová: Petráš 10, Halada 9, Mrviš 7, Mitrovič 5, Jankovič 3 (Radukič 25, Jašš 8, Dolník a Stehlík po 2, Baltus 0)

Levice: Krajčovič 13, Bojanovský a Perovič po 11, Hot 5, Bachan 4 (Juríček 22, Žiak 5, Hill 3, Kirves 2)

TH: 14/11 – 26/21, Fauly: 23 – 22, Trojky: 6 – 7, Rozhodovali: Ženiš, Šarišský, Turčin

Povedali po zápase:

Branko Maksimovič, tréner Handlovej: “Mali sme niekoľko šancí zobrať taktovku zápasu do svojich rúk, no tie sme nevyužili. Inkasovali sme príliš veľa košov zo stredných a väčších vzdialeností a sami sme nepremenili vyložené šance spod koša. Leviciam gratulujem k víťazstvu a ďakujem našim fanúšikom za podporu.”

Marek Jašš, hráč Handlovej: “Ďalší náročný zápas, ktorý sme opäť nezvládli a nedokázali sme sa koncentrovať do samého záveru. Naozaj to vyzerá, akoby sa naše výkony z domácej palubovky do bodky kopírovali a my nevieme nájsť recept, ako túto skutočnosť zmeniť. Prepásli sme tretiu povinnú jazdu pod vlastnými košmi. Mrzí ma to najmä kvôli našim skvelým fanúšikom, ktorí pri nás stoja aj v tejto nelichotivej situácii.”

Jakub Petráš, hráč Handlovej: “Bol to veľmi náročný duel pre obe mužstvá. Odohrali sme vyrovnanú partiu a počas celého zápasu sme mali dobrú energiu, no nepremenili sme niekoľko otvorených striel. Táto prehra ma mrzí, pretože som si istý, že sme mali na víťazstvo. Ďakujem našim fanúšikom, ktorí boli opäť fantastickí.”

Michal Madzin, tréner Levíc: “Bol to veľmi ťažký zápas, museli sme sa vysporiadať so zmenami, ktoré Handlová urobila v obrannej činnosti, no myslím si, že sa nám to podarilo výborne. V prvom polčase sme zaostávali v útočných doskokoch, napriek tomu sme si vytvorili potrebný náskok, ktorý sme si udržali do konca, aj keď húževnatá Handlová hrýzla každú minútu.”

Martin Bachan, hráč Levíc: “Ako vždy, aj teraz sme sa pripravovali na veľmi náročný duel, pretože vieme, že do Handlovej sa nechodí pre body ľahko. Domáci majú vynikajúcich strelcov a my sme si pred úvodným rozskokom povedali, že ak ich odstavíme od lopty, tak sa budeme tešiť z víťazstva. Som rád, že sa nám to v tomto ťažkom zápase podarilo.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice