5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLVypredaná hala uvidí rozhodujúcu bitku o titul

28. mája 2023

Vo finálovej sérii Niké Slovenskej basketbalovej ligy prichádza po 8 rokoch na rad rozuzlenie v poslednom možnom zápase – č. 7. Trofej pre víťaza sezóny 2022/2023 zdvihne nad hlavu jeden z dvojice Patrioti Levice alebo BC Komárno. Regionálne derby sľubuje vynikajúce vyvrcholenie zápletky, ktorá sa uskutoční vo vypredanej hale v pondelok 29. mája o 18.00 h.

Niké SBL 2022/2023 – 7. zápas finále play off (pondelok 29. mája, 18.00 h):

Patrioti Levice – BC Komárno

/stav série – 3:3/

K zápasu: Doterajších šesť konfrontácií medzi týmito dvoma súpermi nemohlo byť odlišnejších, preto sa len ťažko dá predpokladať, čo prinesie rozhodnutie v tejto sérii. „Veľmi ťažká otázka a veľmi ťažká odpoveď, čo sa môže udiať v zápase č. 7, keď predošlé stretnutia boli vždy v niečom odlišné. Každý pôjde na doraz, všetci si uvedomujú, že to je posledný zápas sezóny. Urobíme všetko pre to, aby bol pre nás víťazný. Samozrejme, bude to stáť veľmi veľa síl a 40 minút to bude neskutočný boj,“ prezradil kouč Levíc Michal Madzin. Jeho tímu sa podarilo dostať zo stavu „klinickej smrti“, keď v sérii o zlato prehrával už 1:3 na zápasy a stále tak má na dosah obhajobu majstrovského titulu, čo sa naposledy podarilo Interu Bratislava (2013 a 2014).

Tromfy majú navyše vo svojich rukách, za dosiahnutím tejto méty ich poženie vypredaná hala. Už tri dni pred zápasom č. 7 nebolo možné získať vstupenku, dopyt vysoko prevyšoval kapacitu levickej športovej haly, preto je pre fanúšikov nachystané v neďalekej reštaurácii sledovanie duelu na plátne. „Bude to podľa mňa veľký boj o každú loptu, rozhodovať budú maličkosti. Musíme sa na to pripraviť a verím, že budeme úspešní,“ uviedol krídelník Patriotov David Abrhám.

Komárno prišlo o dva finálové mečbaly, najmä ten stredajší, pred domácim publikom ich môže v konečnom dôsledku mrzieť. Pred začiatkom série a jej vyvrcholením ich vnímajú mnohí v pozícii outsidera, čo je paradoxne postavenie, ktoré môže „diablom“ vyhovovať. S touto nálepkou totiž dokázali vyhrať rozhodujúci semifinálový duel proti víťazovi základnej časti – Spišským Rytierom, na ich palubovke. „Je to jednoduché, kto bude viac chcieť, tak vyhrá zápas č. 7. Bude to o detailoch, bojovnosti a 40 minút hádzania sa po lopte,“ myslí si hráč Komárna Samuel Volárik.

Klub zo slovensko-maďarského pohraničia hrá v Niké SBL len druhú sezónu, ale v podstate okamžite sa zaradil medzi najlepších v súťaži. V nováčikovskom roku získal bronz a už teraz je jasné, že sa mu minimálne o jeden stupienok podarí vylepšiť umiestnenie. „Bude to spektakulárne. Očakávam najviac zaplnenú halu v doterajšom priebehu finálovej série. Verím, že to bude pekný zápas, uviedol tréner „diablov“ Zlatko Jovanovič.

Aktuálne info: Štvordňový program v športovej hale nielen že posunul zápas desaťročia na pondelok, Patrioti sa ale prakticky od utorka nedostali do športovej haly a na tréningy využívali iba Dom Športu. Až pondelkový ranný rozstrel absolvujú vo svojom domovskom stánku, kde sa večer od 18.00 hodiny rozpúta posledná, rozhodujúca bitka o titul č.7. Tím sa už nevie dočkať, kedy vybehne pred vypredanú športovú halu vo svojom 64. súťažnom zápase v sezóne. Všetci hráči sú zdravotne v poriadku.

Organizačné pokyny: Siedmy zápas je už tri dni beznádejne vypredaný, záujem ďaleko prevyšoval kapacitné možnosti športovej haly. Vstupenky sa pred duelom predávať nebudú. Športová hala sa otvára hodinu pred zápasom, o 17.00 hodine. Dopravu a situáciu okolo športovej haly bude monitorovať polícia a usporiadateľské zložky. Parkovisko vedľa športovej haly bude pre verejnosť uzatvorené, vpustení budú iba aktéri zápasu, pozvaní hostia a majitelia VIP permanentiek! Na parkovanie využite odstavné plochy na ul. Podjavorinskej pri futbalovom štadióne, alebo pri OC Tesco a Mobelix. 

Program v hale: Hymnu SR zaspieva naživo opäť Lenka Berkešová. V polčase nás čaká upratovacia čata Cloetty, otvorený bude aj fanshop. Pri vstupe do športovej haly budú pre fanúšikov pripravené vzorky zubnej pasty Sensodyne od nášho nového partnera Haleon Levice. Prvých 50 detí, ktoré prídu na zápas v žltom, alebo zelenom dostanú vo fanshope trúbku zdarma od nášho sladkého partnera Cloetta.

Ak sa Vám vstupenka na zápas neušla, vychutnať si ho môžete v spoločnosti fanúšikov hneď vedľa športovej haly v reštaurácii Quatro na veľkej obrazovke aj s občerstvením.

Delegácia rozhodcov:
  • Marek Kúkelčík, Zdenko Zubák, Peter Ženiš 
Kde sledovať: 

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice