4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLProti Interu o dôležité dva body a návrat na víťaznú vlnu

27. októbra 2020

Po dvoch prehrách u súperov, sa predstavia Patrioti Levice opäť doma. V 9. kole Slovenskej basketbalovej ligy budú hrať proti Interu Bratislava nielen o dôležité dva body, ale aj o návrat na víťaznú vlnu. 

SBL 2020/2021 – 9. kolo:

Patrioti Levice – Inter Bratislava

K zápasu: Ako sme už viackrát v posledných dňoch prezentovali, výkony Levíc zatiaľ zaostávajú za očakávaniami. Ich herný prejav je ako na hojdačke, ako tomu bolo napríklad v Prievidzi. Tesná prehra (75:76) znamenala, že sa minimálne o ďalší duel predĺžila ich šnúra prehier v Niké aréne. K tomu sa pridali ďalšie zlé správy, najskúsenejší hráč tímu – Zoran Vrkič, prijal ponuku iránskeho Exxonu. V nesprávnom čase dôležitá strata, bude preto zaujímavé sledovať, ako sa s ňou Patrioti doma popasujú. “Po dvoch zbabraných vonkajších zápasoch sa vraciame do domáceho prostredia. Chceme zlepšiť našu hru a dostať sa na víťaznú vlnu. Je veľká škoda, že sme prišli o Zorana. Verím, že sa poučíme z chýb z predchádzajúcich zápasov a budeme úspešní,” povedal krídelník Levíc Martin Bachan. 

“Žlto-čierni” naproti tomu tiež nie sú v ideálnej fazóne, na Spiši podali najhorší tohtosezónny výkon (50:80). Oba tímy ťahajú dvojzápasovú šnúru prehier, z tohto pohľadu bude ich vzájomný duel mimoriadne dôležitý. Výhodou hráčov Interu môže byť fakt, že nie sú pod takým tlakom ako ich súper. Zároveň by však radi zaznamenali premiérové víťazstvo u súpera. “Čaká nás silný súper, ktorý u nás naposledy utiekol hrobárovi z lopaty, takže máme mu čo vracať. Odišiel síce Vrkič, ale o to viac priestoru dostanú ďalší chalani, budú mať viac minút na palubovke a tým stúpne ich sebavedomie. My si chceme zlepšiť náladu po posledných nevydarených zápasoch, ideme zabojovať na 100% a ukázať, čo v nás je,” uviedol hráč Interu Richard Körner.

Aktuálne info: Zdravotný stav v tíme žlto-zelených je dobrý, do tréningového procesu sa už zapojil aj Patrik Pažický. Včera absolvoval tím predzápasové testovanie a všetky výsledky boli opäť negatívne. Po sérii porážok a nie dobrých výkonoch prišiel čas, aby sa kvalitnejší tréningový proces postupne preukázal aj v zápasoch. Odhodlanie v kabíne je veľké, už ho len preniesť na palubovku v zápase!

Kto píska: Pavel Fuska, Martin Margala, Martin Hudec

Na čo sa zamerať: Vyberáme si duel pod košom, kde hrajú dva veľké piliere. V levickom drese má vynikajúcu fazónu Boris Bojanovský, za Inter je podkošovou oporou Michael Fusek. 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice