4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLVrchol sezóny je tu!

10. mája 2024

Vrchol sezóny je tu! Levičania sú štvrtýkrát v rade vo finále Niké SBL, kde si to rozdajú so Spišskými Rytiermi. Zopakuje sa tak finálová séria zo sezóny 2020/21, v ktorej uspeli Spišiaci 3:1, Patrioti im to o rok nato vrátili v semifinále, rovnako v pomere 3:1.

Levičania mali na oddych po extrémne náročnom duely proti Komárnu menej ako 48 hodín. V piatok absolvovali krátky tréning, ktorému predchádzal video rozbor súpera a taktická porada. Únava na hráčoch síce bola badateľná, zajtra ale pôjde všetko bokom. Všetci v tíme si uvedomujú, aký dôležitý je úvodný duel série. Družstvo sa tiež spolieha, že stratenú energiu dobije zaplnená športová hala, ktorá potiahla Patriotov za víťazstvom aj vo štvrtok. “Jeden deň na prípravu a hlavne regeneráciu je málo, musíme dať do toho všetko, nebude to vôbec ľahké. Verím, že nás v hale popoženú fanúšikovia za víťazstvom, chceme využiť výhodu domáceho prostredia. Musíme si však dať pozor na začiatok zápasu,” prezradil Boris Bojanovský.  Zdravotný stav v tíme je dobrý a k dispozícii by mali byť všetci hráči.

Spišiaci zdolali Prievidzu v semifinálovej sérii 3:1 a mali tak viac času na odpočinok aj regeneráciu. Rytieri v play-off vyradili najskôr tretí nasadený Svit, následne si poradili aj s druhou Prievidzou a tak je ich účasť vo finále, po nie príliš vydarenej základnej časti súťaže, prekvapením sezóny. Náš super nebude môcť zrejme počítať so zraneným Fusekom, zvyšok tímu by mal byť v poriadku. “Od augusta sme potichučky žili tento sen a ono sa to splnilo. Dostali sme sa do finále. Slovami biblie, je veľa povolanych, ale len málo vyvolených a my máme tú česť zahrať si o titul. O favoritovi sa baviť nemusíme, Levice vyhrali základnú časť, odohrali skvelý Česko-slovenský pohár, sú ošľahaní ťažkými európskymi bitkami. My vstupujeme do série pokorne, no určite nie ustráchane. Za každého hráča môžem povedať, že necháme na palubovke všetko a budeme bojovať od prvého hvizdu až do toho posledného. Vieme, že môžeme uspieť len ako tím, vieme, že cesta k úspechu vedie cez precíznu a tvrdú obranu. Nedáme Leviciam ani jednu loptu, či doskok zdarma a ja pevne verím, že ak necháme na palubovke srdce, tak môžeme veľkého favorita statočne trápiť. Ideme do toho, tešíme sa, verím, že fanúšikovia uvidia pravé vyvrcholenie našej najvyššej basketbalovej súťaže,” vyjadril sa asistent trénera Erich Korfanta

Vstupenky na prvý finálový duel sú už v predaji v Sýpke u Patriotov a online si ich môžete kúpiť na tomto odkaze.

Cena vstupenky ostáva na finále nezmenená: 8,- Eur. V rámci projektu „Zober svoju bandu na basket“ je cena 4,- Eurá. Stále platí, že minimálny odber sú 3 kusy vstupeniek pre mládež do 18 rokov.

Parkovisko vedľa športovej haly bude pre verejnosť zatvorené.  Na parkovanie využite odstavné plochy vedľa futbalového štadióna a OC Tesco.

Program pred ŠH

15.00 Basketbalové koše na parkovisku pre malých aj veľkých, nebude chýbať guláš, kofola, pivo a skvelé trdelníky

16.00 otvárajú sa pokladne a športová hala

17.00 Patrioti Levice – Spišskí Rytieri, 1. zápas finále

Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Stanislav Bara, Artjoms Ribakovs

Livestats – RTVS ŠPORT – Niké TV

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice