4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLVo Svite majú Patrioti možnosť ukončiť semifinálovú sériu

21. apríla 2023by Laci Garaj

Semifinálové série Niké SBL pokračujú zápasmi č. 3. Levice majú v rukách postupový mečbal, ale Svit sa ešte neplánuje rozlúčiť s účinkovaním v tejto sezóne. 

Niké SBL 2022/2023 – 3. zápasy semifinále (sobota 22. apríla, 18.00 h):

Iskra Svit (2.) – Patrioti Levice (3.)

/stav série – 0:2/

K zápasu: Výpadok v prvom stretnutí semifinálovej série bol evidentne len zlým dňom pre hráčov Svitu. V Leviciach to už bol ten tím, ktorý vyhral Slovenský pohár a v základnej časti obsadil druhé miesto. Dlho bojoval o prinavrátenie výhody na svoju stranu, ale nakoniec bol úradujúci majster nad jeho sily. Teraz bude v Iskra aréne v pozícii, ktorú už pozná z prvého kola play off. Čaká ich duel o všetko, hlavne o to, aby sa ich úspešná sezóna ešte neskončila. “Čo môžem za nás povedať je, že sa nevzdáme. Boli sme už v takejto situácii v sérii s Prievidzou. Vždy rozmýšľame len nad najbližším zápasom. Zapracujeme na tréningu na niektorých veciach a vieme, že v sobotu dáme do toho všetko. Budeme hrať dobre v obrane a v útoku urobíme, čo je potrebné. Na konci uvidíme, aký z toho bude výsledok,” povedal Hayden Koval. 

Levičania sú na prahu toho, aby sa v tomto ročníku Niké SBL stali prvým finalistom a o majstrovskú trofej si zahrali tretí rok po sebe. Výrazne si pomohli domácim triumfom (87:75), takže aktuálne majú v rukách semifinálový, respektíve postupový mečbal. Pod Tatrami ich nečaká nič jednoduché, veď len pred týždňom tam uspeli prvýkrát v aktuálnom ročníku. Šancu na ukončenie série budú mať minimálne dvakrát, radi by však využili hneď prvú možnosť. “Svit sa pokúsi využiť výhodu domáceho prostredia a do tretieho semifinálového zápasu vstúpiť dobre. Z nášho pohľadu je to proti týmto chalanom vždy rovnaké, musíme hrať tvrdo a využiť šírku našej súpisky. Ak toto urobíme, tak som si istý, že vyhráme,” prezradil Devon van Oostrum.

Aktuálne info: V utorok to bol skvelý basketbalový večer v zaplnenej levickej športovej hale, na konci ktorého prišlo vytúžené víťazstvo pre náš tím. Patrioti po ňom dostali deň voľna a od štvrtka sa pripravujú na tretí duel série. Pod Tatry cestujeme s cieľom odohrať zápas opäť na hranici našich možností a ukončiť sériu v čo najkratšom čase. Zdravotný stav v tíme je dobrý, tešíme sa na vypredanú Iskra arénu, ako aj na početnú skupinu našich fanúšikov, ktorá nás bude sprevádzať.

Delegácia rozhodcov:
  • Peter Ženiš, Martin Margala, Ladislav Bartoš
Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice