3x Majster Slovenska - 2011 & 2018 & 2022
1x Víťaz Slovenského pohára - 2019
1x Víťaz Alpe Adria Cup - 2022
EnglishSlovenčina

Niké SBLVo Svite majú Patrioti možnosť ukončiť semifinálovú sériu

21. apríla 2023

Semifinálové série Niké SBL pokračujú zápasmi č. 3. Levice majú v rukách postupový mečbal, ale Svit sa ešte neplánuje rozlúčiť s účinkovaním v tejto sezóne. 

Niké SBL 2022/2023 – 3. zápasy semifinále (sobota 22. apríla, 18.00 h):

Iskra Svit (2.) – Patrioti Levice (3.)

/stav série – 0:2/

K zápasu: Výpadok v prvom stretnutí semifinálovej série bol evidentne len zlým dňom pre hráčov Svitu. V Leviciach to už bol ten tím, ktorý vyhral Slovenský pohár a v základnej časti obsadil druhé miesto. Dlho bojoval o prinavrátenie výhody na svoju stranu, ale nakoniec bol úradujúci majster nad jeho sily. Teraz bude v Iskra aréne v pozícii, ktorú už pozná z prvého kola play off. Čaká ich duel o všetko, hlavne o to, aby sa ich úspešná sezóna ešte neskončila. „Čo môžem za nás povedať je, že sa nevzdáme. Boli sme už v takejto situácii v sérii s Prievidzou. Vždy rozmýšľame len nad najbližším zápasom. Zapracujeme na tréningu na niektorých veciach a vieme, že v sobotu dáme do toho všetko. Budeme hrať dobre v obrane a v útoku urobíme, čo je potrebné. Na konci uvidíme, aký z toho bude výsledok,“ povedal Hayden Koval. 

Levičania sú na prahu toho, aby sa v tomto ročníku Niké SBL stali prvým finalistom a o majstrovskú trofej si zahrali tretí rok po sebe. Výrazne si pomohli domácim triumfom (87:75), takže aktuálne majú v rukách semifinálový, respektíve postupový mečbal. Pod Tatrami ich nečaká nič jednoduché, veď len pred týždňom tam uspeli prvýkrát v aktuálnom ročníku. Šancu na ukončenie série budú mať minimálne dvakrát, radi by však využili hneď prvú možnosť. „Svit sa pokúsi využiť výhodu domáceho prostredia a do tretieho semifinálového zápasu vstúpiť dobre. Z nášho pohľadu je to proti týmto chalanom vždy rovnaké, musíme hrať tvrdo a využiť šírku našej súpisky. Ak toto urobíme, tak som si istý, že vyhráme,“ prezradil Devon van Oostrum.

Aktuálne info: V utorok to bol skvelý basketbalový večer v zaplnenej levickej športovej hale, na konci ktorého prišlo vytúžené víťazstvo pre náš tím. Patrioti po ňom dostali deň voľna a od štvrtka sa pripravujú na tretí duel série. Pod Tatry cestujeme s cieľom odohrať zápas opäť na hranici našich možností a ukončiť sériu v čo najkratšom čase. Zdravotný stav v tíme je dobrý, tešíme sa na vypredanú Iskra arénu, ako aj na početnú skupinu našich fanúšikov, ktorá nás bude sprevádzať.

Delegácia rozhodcov:
  • Peter Ženiš, Martin Margala, Ladislav Bartoš
Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice