5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLVíťaznú sériu nezastavil ani Lučenec, v tabuľke sme už druhí

7. novembra 2020

Zverenci trénera Michala Madzina zvládli náročný žreb nad očakávania, na svoje konto si pripísali už štvrtú výhru v rade. Proti Lučencu tentoraz konečne nepripustili drámu, na jeho ihrisku zvíťazili 80:62.

Levičania odštartovali vynikajúco, s veľkou sebadôverou v streľbe za tri body viedli najskôr 8:0, neskôr v 4. minúte už 11:2. To všetko s tým, že družstvo ťahala primárne slovenská trojica Bachan, Bojanovský a Krajčovič. Na chvíľku sa im taktika na strely z diaľky vypomstila, Lučenec sa po 7 bodoch v rade, držal v závese. Zverenci trénera Michala Madzina sa však nenechali vyviesť z konceptu, takticky mali navrch a v 9. minúte vyhrávali už 23:13. Do druhej štvrtiny sa šlo napokon za stavu 27:18 v ich prospech. Tú nezačali Patrioti príliš dobre, no pozitívom bolo, že to ich súper nedokázal patrične využiť. Po chvíľkovo slabšom úseku, sa vrátili ku svojej hre a bez väčších problémov si držali dvojciferný náskok. Levickú hru opäť raz umne dirigoval Krajčovič, s jeho prispením nepúšťali Lučenec takmer k ničomu a sami pri tom sebavedomo kráčali za čoraz väčším vedením. Do konca prvého polčasu narástlo na 18 bodov – 44:26.

Po prestávke prirodzene Lučenec vyrukoval s väčšou energiou a tlakom, chvíľkovo sa museli Patrioti hľadať. Pomohol až oddychový čas, po ktorom opäť úradoval Krajčovič. Pre svoj tím udržiaval bezpečné vedenie, po 30 minútach vyhrávali Levice 61:47. V záverečnej časti sa žiadna dráma nekonala, domácich basketbalistov totiž nepustili k žiadnej bodovej šnúre, respektíve k lepšiemu hernému úseku. Patrioti sa tentoraz vyvarovali z scenára z predchádzajúcich duelov s Lučencom, k 4 výhre za sebou dokráčali bez výraznejších starostí.

BKM Lučenec – Patrioti Levice 62:80 (18:27, 8:17, 21:17, 15:19)

Lučenec: Rób. Rožánek 16, Murray-Boyles 14, Hawkins 13, Anikienko a Brown po 5 (Zorvan 5, Holloway jr. 4, Jackuliak a Siládi 0)

Patrioti: Krajčovič 25, Abrhám 19, Bachan 10, Bojanovský a Wade-Chatman po 2 (Juríček 15, Černokojev 4, Volárik 3, Danielič 0)

TH: 15/8 – 19/17, Fauly: 23 – 21, Trojky: 6 – 7, Rozhodovali: Šarišský, Doušek, Izák

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Levíc: „Som veľmi spokojný a šťastný za náš výkon v obrane a za to, čo sme dali do hry. Kontrolovali sme doskok, kontrolovali sme stav zápasu. Mojim chlapcom môžem k výkonu a víťazstvu len zagratulovať. Verím, že toto víťazstvo nás posilní do ďalších náročných bojov.“

Šimon Krajčovič, hráč Levíc: „S víťazstvom som spokojný, to je jediné, na čom mi záleží. A kto dá body, to mi je jedno. Začalii sme hrať od úvodu zápasu veľmi koncentrovane, sústredili sme sa na každý útok, ako aj na obranu, ktorá bola dôležitá. Vytvorili sme si náskok a vedeli sme, že to nebude jednoduché si ho udržať, ale zostali sme sústredení. Vedenie sme si do konca zápasu postrážili.“

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice