5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLDo Lučenca zabojovať o 2. miesto v tabuľke

6. novembra 2020

Patriotov čaká v 11. kola SBL náročná skúška, v Lučenci sa pokúsia vrátiť svojmu súperovi prehru z prvého vzájomného merania síl a zároveň by radi poskočili na druhé miesto v tabuľke.

BKM Lučenec – Patrioti Levice (16.00 h)

K zápasu: Lučenec si zatiaľ pevne drží v tabuľke druhú pozíciu, no jeho hra rozhodne nie je podľa predstáv kouča Petra Jankoviča. Teraz ich čaká náročná previerka, keďže sa hrá priamy duel o umiestnenie, ktoré “Novohradčania” okupujú. Do zápasu však pôjdu naladení pozitívne, keďže uspeli v Prievidzi (78:72). Výhra sa nerodila ľahko, ale opäť raz hráči BKM zvládli koncovku. Doma zatiaľ prehrali len v jednom prípade, radi by si túto bilanciu udržali aj po sobote. “Dôležitý zápas, ktorý chceme vyhrať. Musíme ukázať, že na našej palubovke sa len tak ľahko nerozdávajú body. Levice hrajú v posledných stretnutiach veľmi dobre, preto očakávame tesný duel. Sme na nich pripravení,” hlási pred zápasom domáci rozohrávač Dominique Hawkins.

Patrioti cestujú momentálne v pozícii družstva s najlepšou fazónou v lige. Tri víťazstvá v rade, z toho dvakrát po sebe uspeli vonku. Zdá sa, že menšia kríza z predchádzajúcich týždňov je zabudnutá, zverenci trénera Michala Madzina hrajú totiž sebavedomo a kolektívne, čo sa odzrkadľuje na výsledkoch. Na Pasienkoch zvíťazili nad Interom Bratislava (76:62) bez výraznejších problémov a náročný sled zápasov by radi ukončili opäť úspechom. Bude z toho opäť raz dráma, ako býva už tradíciou pri zápasoch týchto dvoch tímov? “V Lučenci to bude určite ťažký zápas. Musíme hrať dobre v obrane a hlavne si postrážiť doskok. V ofenzíve hrať kolektívne a ak premeníme pozície, ktoré si vytvoríme a vyvarujeme sa zbytočných strát, tak si myslím, že máme na to, aby sme v Lučenci vyhrali,” povedal hráč Levíc Martin Danielič.

Aktuálne info: Súboje Levíc a Lučenca nie sú v posledných dvoch rokoch príjemné pre slabšie povahy, v každom z posledných šiestich vzájomných zápasov totiž rozhodla o víťazovi až dramatická koncovka. Oba tímy majú dobrú formu a tak sa aj dnes v Lučenci čaká kvalitný a vyrovnaný zápas. Zdravotný stav v tíme Patriotov je dobrý, rovnako je po troch víťazných zápasoch aj dobrá atmosféra v kabíne.

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Zdenko Zubák, Peter Karniš

Na čo sa zamerať: Voľba tentoraz pripadla na priestor pod košom, kde operujú zaujímaví hráči. Lučenec má “vežu” v podobe Konstantina Anikienka, doskoky získava aj americké do Roydell Brown a James Murray-Boyles. Levice sa opierajú o prínos Borisa Bojanovského s Viktorom Juríčkom, pridáva sa k ním aj Cvetomir Černokojev. 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice