5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLVietnamská pokorená a je z toho miesto v semifinále

5. apríla 2023

Miestenku medzi najlepším kvartetom majú už aj Levice, v najlepšom čase sa im podarilo uspieť na palubovke Interu Bratislava.

Levičania nemali vôbec dobrý vstup do druhej konfrontácie v sérii s Interom, rýchlo prehrávali po 2 minútach 0:7. Z hernej krízy sa ale celkom rýchlo a bez väčších starostí vymanili, o 3 minúty neskôr bol už totiž stav vyrovnaný – 10:10. Celkovo sa v prvej časti opierali o streľbu za 3 body, ale zároveň ich brzdilo veľké množstvo chýb v ofenzíve. Keď sa k tomu pridala nevydarená koncovka, tak prvú štvrtinu prehrali Patrioti 20:26. Kneževič odštartoval druhú periódu dvoma trojkami v rade a zápas začínal od začiatku. Emócie gradovali a lepšie s tým vyrovnával levický tím. Bojovalo sa o každú loptu a na polčas mohla panovať o čosi väčšia spokojnosť u Patriotov – 43:42.

„Žlto-zelení“ mali vynikajúci nástup do druhého polčasu, opäť sa rozstrieľal za tri body Bachan a razom ich bola plná palubovka. Na súpera vytvorili úplne iný herný tlak a ich dominancia sa prejavovala aj na narastajúcom vedení. Vo výbornej kulise si išli konečne za víťazstvom na Vietnamskej a tiež za ukončením tejto play off série. Inter viackrát pritlačil a dotiahol sa, ale vždy prišla od Patriotov bodová odpoveď. Pred poslednou 10-minútovkou vyhrávali 71:66. Rozhodujúci okamih prišiel na začiatku štvrtej štvrtiny, keď prišla 10-bodová levická šnúra. Kozlík ešte dokázal zdramatizovať duel, respektíve jeho spoluhráči, ale postup si už majster nenechal ujsť z rúk.

Niké SBL 2022/2023 – 2. zápasy 1. kola play off:

Inter Bratislava – Patrioti Levice 82:94 (26:20, 16:23, 24:28, 16:23)

Inter: Zdanavičius 27, Moorman 19, Bulatovič 12, Zakas 6, M. Koller 2 (Kozlík 13, Hudec 3, D. Koller a Ďurečko 0)

Patrioti: Bachan 24, Bojanovský 17, Kneževič 13, Abrhám 8, McCallum 7 (van Oostrum 16, Kovac 5, Padgett 4, Kotásek 0)

TH: 27/24 – 25/20, Fauly: 26 – 25, Trojky: 8 – 12, Rozhodovali: Ženiš, Bara, Sirocký

/konečný stav série – 0:2, Patrioti postúpili do semifinále/

Povedali po zápase:

Danilo Rakočevič, tréner Interu: „Prvé, čo mi napadne, že niektoré veci sme si v tejto sezóne nezaslúžili, ale je to tak, ako to je. Ťažká cesta pre mladý tím a relatívne mladého trénera. Máme sa z čoho poučiť. Sezónu budeme hodnotiť neskôr, ale myslím, že posledný zápas sme odohrali na maximum. Aj keď sa skončil o dvanásť, rozhodli detaily. Nebol jednoznačný.”

Marek Kozlík, hráč Interu: „Celá sezóna bola úžasná. Máme také mladé mužstvo, že všetky takéto zápasy sú obrovským prínosom. Som veľmi vďačný za túto sezónu i za tieto zápasy, pretože mladí ma nabíjali úžasnou energiou. Nemôžem povedať, že to príšerne bolí. Hej, každá prehra bolí, ale my sme nemali tento rok cieľ vyhrať titul. Nemali sme cieľ ani semifinále. Našim cieľom bolo hrať dobrú hru a zdokonaľovať mládež… myslím, že to sa podarilo naplniť do bodky.”

Michal Madzin, tréner Patriotov: „Postúpili sme sa a tešíme sa z toho. Veľmi ťažký zápas, plný emócií. Taký play offový. Som rád, že sme ho zvládli, ale boli tam kritické momenty, ktoré potom rozhodli o víťazstve.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice