5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLDo hlavného mesta využiť mečbal a zlomiť sériu na Vietnamskej

4. apríla 2023

Po úspešnom vstupe do play off majú Patrioti Levice šancu spečatiť postupový mečbal. K tomu bude potrebné prvýkrát v tejto sezóne uspieť na palubovke Interu Bratislava, na Vietnamskej.

Niké SBL 2022/2023 – 2. zápasy 1. kola play off (streda 5. apríla):

Inter Bratislava (6.) – Patrioti Levice (3.) (19.00 h)

/stav série – 0:1/

K zápasu: Určitá nervozita z prepnutia do play off módu, také hlasy zneli z radov Interu po úvodnom súboji v Leviciach. “Žlto-čierni” sa trápili najmä ofenzívne, viaceré opory zaostali v produktivite za očakávaniami a napokon z toho bolo len 53 nastrieľaných bodov. Teraz ale privítajú úradujúceho majstra doma, na Vietnamskej ho dvakrát celkom bez starostí zdolali, tak prečo nie aj do tretice? Potrebné ale bude pre Inter zahrať svoj herný štandard.  “Treba predviesť fantastický výkon. To je jediné, čo nám môže pomôcť, aby sme zvíťazili nad Levicami. Máme v sebe istú kvalitu, no musíme hrať tímovejšie, posúvať si lepšie loptu a nájsť strelecké pozície, ktoré sme mali aj v prvom polčase predošlého zápasu v Leviciach. Tie sme však väčšinou netrafili a potom už šiel duel dolu vodou. Aj keď veľa ľudí podceňovalo Levice, bolo jasné, ako vyzerajú ako tím a aký je rozdiel medzi dvomi súpermi. To ale neznamená, že sa vzdáme. Dúfam, že v nás je motivácia, že tá bude v stredu na maxime a my sa pobijeme o víťazstvo. Uvidíme, ako to napokon všetko dopadne,” prezradil tréner Danilo Rakočevič.

Po nevydarenom závere základnej časti bol na pleciach Levíc prirodzene väčší tlak na to, aby zvládli vstup do vyraďovačky, inak by im hrozila náročná situácia, z ktorej by sa nemuseli vyhrabať. Ale prvý zápas série s Interom bol jasne v ich réžii už od samotného úvodu, triumf o 25 bodov mierne upokojil situáciu a priblížil k účasti medzi najlepšou štvorkou. Na Vietnamskej v tejto sezóne ešte majster nevyhral, najvyšší čas zlomiť túto negatívnu sériu. “Je to vždy iné, keď hráte vonku ako doma. My musíme ísť do tohto stretnutia s tým, že budeme plniť veci v obrane a v útoku. Chceme sa ako družstvo dostať do pohody, aby naša hra bola plynulejšia,” uviedol James Padgett. 

Aktuálne info: Po nedeľnom triumfe v prvom zápase panovala v tíme dobrá nálada, od pondelka sa ale už trénerská dvojica Madzin – Lutovský snažila nastaviť v tíme maximálne sústredenie na druhý duel série. Levičania majú v živej pamäti oba zápasy z Bratislavy v tejto sezóne a dnes sú odhodlaní spraviť všetko pre to, aby sa niečo podobné už nezopakovalo. Zdravotný stav v tíme je dobrý, na zápas nastúpime v rovnakej zostave ako v nedeľu.
Informácia pre fanúšikov: Vzhľadom na kapacitné limity telocvične na Vietnamskej neodporúčame účasť fanúšikov na zápase bez dopredu zakúpenej vstupenky cez predpredaj.sk. 

Delegácia rozhodcov:
  • Peter Ženiš, Stanislav Bara, Richard Sirocký
Kde sledovať: 

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice