5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrestupyVan Oostrum zostáva Patriotom do konca sezóny

5. februára 2023

Devon van Oostrum zostáva Patriotom minimálne do konca sezóny. Vedenie klubu sa dohodlo s 30-ročným rozohrávačom na predĺžení spolupráce.

Reprezentant Veľkej Británie prišiel do Levíc na začiatku decembra na dvojmesačný kontrakt a zároveň ako náhrada za H’enriho Wade-Chatmana. Svojimi výkonmi v Niké SBL a tiež v Európskom pohári FIBA sa napokon osvedčil natoľko, že sa s ním vedenie dohodlo na pokračovaní spolupráce.

„Aj napriek tomu, že sa Draško Kneževič postupne vracia na palubovku, rozhodli sme sa ponechať si do konca sezóny v tíme aj Devona. Dôvodom je, že počas celej sezóny zápasíme so zdravotnými problémami a pred blížiacim sa vyvrcholením, či už Slovenského pohára a následne aj Niké SBL, nechceme nechať nič na náhodu. Máme za sebou fyzicky extrémne náročné mesiace, rotácia legionárov v zostave by nemala byť našou nevýhodou, práve naopak by mala tímu pomôcť zvýšiť jeho silu oproti konkurencii,“ vysvetlil situáciu generálny manažér Ladislav Garaj.

Van Oostrum má zatiaľ za sebou 14 vystúpení v žlto-zelenom drese, priemerne v nich mal takmer 10 bodov a 7 asistencií. Po konci účinkovania v pohárovej Európe tak pomôže tímu v Slovenskom pohári a v Niké SBL.

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice