5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLV Žiline o tretie víťazstvo za sebou

27. novembra 2019

V trinástom kole Slovenskej basketbalovej ligy cestujú Patrioti Levice na palubovku Žiliny, kde sa pokúsia získať tretie ligové víťazstvo za sebou. 

BK Slávia Žiina – Patrioti Levice

Športová hala na Rosinskej ceste, streda 27. novembra o 18.00 h – štatistický prenos video prenos

Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Roman Lamoš, Ladislav Bartoš

Žilinu zatiaľ sužuje v druhej štvrtine základnej časti slabšia forma a k tomu sa pridala aj najnovšie maródka v rámci družstva. Pod Tatrami tak prišla prehra 85:94 so Svitom. Trénerovi Slávie Ivanovi Kurillovi nebol k dispozícii Doug Wiggins, nedávno sa klub rozlúčil navyše s Mariom Špaletom a viacerých jednotlivcov trápia drobné zdravotné starosti. Teraz sa však “šošoni” po dlhšej dobe vracajú do svojej haly, kde zatiaľ našli premožiteľa len v jednom prípade. “Stretneme sa s tímom, ktorý posledné roky hrá o špičku ligy. My sa dávame zdravotne dokopy, uvidíme v akej zostave nastúpime. Robíme všetko, aby sme boli kompletní, no takto sa už trápime druhý týždeň. Verím, že všetko v klube vyriešime a zdravotne stabilizujeme družstvo. Na zápas sa tešíme,” vyjadril sa kouč Žiliny Ivan Kurilla.

Levičania riešia na druhej strane príjemné starosti. Na oboch frontoch zbierajú výhry, aktuálne ich majú na konte tri v rade. Po celkom hladkom triumfe doma nad Prievidzou, vydreli v Alpsko-jadranskom pohári dva body na palubovke Brna a dobrú fazónu následne potvrdili v Handlovej. Patrioti sa tak veľmi nenápadne vyšplhali už na tretie miesto v tabuľke a svoj vzostup by radi potvrdili aj na severe Slovenska. “Čaká nás kvalitný súper, ktorý je jedným z najlepšie útočne doskakujúcich družstiev v lige. Vieme, čo máme urobiť – musíme prísť koncentrovaní a hrať 40 minút,” myslí si pivot Levíc Viktor Juríček. 

Z tábora „žlto-zelených“: Po sérii úspešných výsledkov cestujú Patrioti do Žiliny s cieľom natiahnuť túto sériu o ďalší triumf. Nebude to však jednoduché, Žilina je na domácej palubovke veľmi silná a dnes bude chcieť nášmu tímu oplatiť porážku z prvého vzájomného duelu. Zdravotný stav v tíme je dobrý, Patrioti nastúpia v plnej sile.

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice