Niké SBLV rámci ligy cestujeme do Handlovej

20. januára 2023by Laci Garaj

Po prehre na Spiši sa Patrioti Levice opäť predstavia vonku, v 20. kole Niké SBL ich čaká duel v Handlovej.

Niké SBL 2022/2023 – 20. kolo (sobota 21. januára, 18.00 h):

MBK Baník Handlová – Patrioti Levice (18.00 h)

K zápasu: Tímy z hornej Nitry momentálne najdlhšie čakajú na víťazstvo a je dosť možné, že medzi týmito dvoma družstvami sa rozhodne o poslednom mieste v prvom kole play off. V prípade Handlovej sú to aktuálne 4 zápasy, naposledy prehrala na Interi (62:80). “Levice sú spolu so Spišskou Novou Vsou dvoma najsilnejšími mužstvami súťaže. Práve v zápasoch proti takýmto tímom treba ukázať bojovnosť, energiu a chuť. Chlapci majú jedinečnú príležitosť ukázať, že vedia hrať basketbal. Na Patriotov sa poctivo pripravujeme, pretože chceme na palubovke odovzdať maximum. Napriek obrovskej kvalite súpera, musíme ísť za víťazstvom od prvej až do poslednej minúty. Iba v prípade, že odohráme poctivých štyridsať minút, môžeme byť úspešní. Veľmi dôležitá bude podpora našich fanúšikov. Preto touto cestou pozývam všetkých Handlovčanov do športovej haly, chlapci budú podporu z hľadiska veľmi potrebovať,” vyjadril sa tréner Karol Kučera. “Baníci” by radi najmä vylepšili domácu bilanciu, ktorá je v rámci ligy jediná negatívna – 3/6. “V ďalšom kole pricestujú do Handlovej Patrioti z Levíc, ktorí obhajujú majstrovský titul. Čaká nás veľmi náročné stretnutie, v ktorom sa pokúsime pre víťazstvo urobiť maximum. Verím, že nám v tom pomôže aj skvelé handlovské hľadisko, ktoré je pri dosahovaní našich cieľov nepostrádateľné. My sa budeme snažiť oplatiť podporu fanúšikov čo najlepším výkonom. Preto by som chcel priaznivcov handlovského basketbalu v mene celej šatne na tento dôležitý zápas pozvať,” dodal Branislav Obert.

Patrioti prišli o svoju víťaznú sériu a opätovne sa im vzdialila vidina obhajoby prvenstva po základnej časti. V televíznom zápase a šlágri 19. kola prehrali u Spišských Rytierov (89:100). Zase raz sa ukazuje, ako citeľná je strata Borisa Bojanovského v levickej zostave. V Handlovej tak nemôže mať majster iný cieľ, ako sa vrátiť na víťaznú vlnu. Či sa vráti niekto z absentujúcich hráčov, to je v tejto chvíli neznáme. Po poslednom ligovom zápase si v Handlovej budeme chcieť spraviť chuť. Čaká nás nevyspytateľný súper, proti ktorému musíme hrať našu hru hneď od prvej minúty,” povedal Eduard Kotásek.

Aktuálne info: Podpriemerný výkon v prvom polčase stredajšieho duelu na Spiši zobral Patriotom šancu na úspech v zápase. Na ďalšie takéto prešľapy už nie je priestor, v prípade ak chcú žlto-zelení ešte pomýšľať na víťazstvo v základnej časti súťaže. Preto sa dnes očakáva od Levičanov sústredený výkon od úvodnej minúty s nasadením a túžbou po víťazstve. Do zápasu pôjdeme v rovnakej zostave ako v stredu. Fanbus má odchod o 16.15 hod. z parkoviska pri Dome Športu, aj na poslednú chvíľu môžete ešte využiť možnosť prihlásiť sa a ísť povzbudiť náš tím.