4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLV Prievidzi s cieľom pokúsiť sa zlomiť kliatbu a zabojovať o prvé miesto

6. apríla 2021

Patrioti Levice si už síce zabezpečili účasť v semifinále play off Niké SBL, ale ešte stále majú o čo hrať. Stále majú šancu na prvé miesto, k tomu potrebujú v dohrávke 22. kole konečne zlomiť dlhoročnú kliatbu na palubovke Prievidze. 

Niké SBL – 22. kolo (streda 7. apríla o 18.00 h):

BC Prievidza – Patrioti Levice

K zápasu: Prievidza má ako jeden z mála tímov ešte pred koncom základnej časti jasno, bude šiesta a môže sa bez tlaku pripravovať na prvé kolo play off. Môže však prehovoriť do boja na čelných poschodiach tabuľky. Takú príležitosť má teraz doma proti Leviciam, ktoré majú o čo hrať. Zverenci trénera Maroša Helmecyho si zároveň budú chcieť napraviť reputáciu po víkendovej prehre so Spišskými Rytiermi (69:96). “Verím, že si po nevydarenom zápase so Spišskou Novou Vsou napravíme svoju chuť. Levice u nás už takmer 8 rokov nevyhrali a verím, že to tak aj zostane,” uviedol hráč Prievidze Maxim Matuška. 

Patrioti už majú jasnú účasť v semifinále play off, ale nie je momentálne jasné, z akého miesta do tejto fázy súťaže pôjdu. Stále sú totiž v hre aj o to, aby sa stali víťazom základnej časti Niké SBL. K tomu však potrebujú vyhrávať a to znamená, minimálne sa pokúsiť o to, aby po viac ako 8 rokoch uspeli v Niké aréne. Na hornú Nitru pôjdu pozitívne naladení, keď zvládli dôležitý súboj s Interom Bratislava (82:66). “V každom zápase sa bojuje o víťazstvo. Vieme, čo nám tieto prípadné víťazstvá môžu doniesť. Je krátky čas na regeneráciu, ale verím, že sa nám bude trochu ľahšie dýchať. Nastavenie v hlave a koncentrácia musí zostať. Od začiatku sezóny mám ako keby v hlave sériu Levíc v Prievidzi, teraz by mohol nastať správny čas, aby sme zlomili túto niekoľkoročnú vec, ktorú by sme radi dali do zabudnutia,” povedal tréner Levíc Michal Madzin. 

Aktuálne info: Pondelkové víťazstvo odbremenilo tím od tlaku na splnenie základného cieľa, teraz prichádza čas na prvú nadstavbu v podobe víťazstva v základnej časti súťaže a vybojovania si najlepšej východiskovej pozície pred vstupom do play-off. Bude však na ňu potrebné prelomiť jednu škaredú sériu. Motivácia v tíme je veľká, zdravotný stav je dobrý, zvyšok už treba dotiahnuť na palubovke. Zápas začína o 18.00 hod., sledovať ho môžete na nike.sk.

Kto píska: Zdenko Zubák, Tomáš Doušek, Peter Gacík

Na čo sa zamerať: Rozhodovať budú defenzívne schopnosti, ale aj samotná chuť vybojovať si dva body do tabuľky. 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice