4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti po základnej časti najhoršie druhí, výhra nad Interom ich posunula priamo do semifinále

5. apríla 2021

Patrioti Levice využili hneď prvý pokus na to, aby spečatili miestenku v semifinále play off Niké SBL. V dohrávke 37. kola zvíťazili nad Interom Bratislava 82:66 a už teraz je isté, že základnú časť nezakončia horšie ako na druhom mieste. 

Domáci mali perfektný nástup do dôležitého duelu, dali 7 bodov za sebou a na takmer tri minúty nepustili súpera k žiadnym bodom. Po oddychovom čase sa rozbehli na oboch stranách ofenzívne motory, sily a skóre sa vyrovnalo. Výhodou Levíc bolo, že nepustili Inter k žiadnemu náporu a Wade-Chatman bol v ofenzíve takmer nezastaviteľný. Prvú štvrtinu vyhrali Patrioti 25:22. Aj do druhej časti bol vstup dobrý, tentoraz z toho bolo 5 bodov v rade. Domáci mali dobrú defenzívu, rôzne taktické varianty prinášali úspech. Necelé 4 minúty pred koncom druhej 10-minútovky bolo levické vedenie prvýkrát v zápase dvojciferné (41:30), podarilo sa ho udržať aj do konca prvého polčasu – 46:35.

Aj do tretice sa zopakoval rovnaký pozitívny scenár, Patrioti otvorili po prestávke šnúrou 7:0. Súper sa snažil zareagovať na nepriaznivý priebeh, ale domáci basketbalisti boli už v tejto fáze rozbehnutí. Dianie na palubovke mali celkom pod kontrolou, čo sa ukazovalo aj na vývoji skóre. To všetko vyvrcholilo na konci tretej štvrtiny buzzer-beaterom Wade-Chatmana, ktorým upravoval na 66:45. V záverečnej časti sa po takmer 5 mesiacov vrátil do diania Bachan, za čo si vyslúžil ovácie od svojich spoluhráčov a realizačného tímu. Posledné minúty už priniesli mierne poľavenie oboch obrán, keďže o víťazovi bolo už rozhodnuté. Levice si zabezpečili účasť v semifinále play off Niké SBL víťazstvom 82:66 nad Interom Bratislava.

Niké SBL – 37. kolo:

Patrioti Levice – Inter Bratislava 82:66 (25:22, 21:13, 20:10, 16:21)

Patrioti: Wade-Chatman 19, Bojanovský 13, Abrhám 7, McCallum 6, Krajčovič 2 (Volárik 11, Juríček 10, Černokojev 6, Bachan 5, Danielič 3, Adámik a Chaban 0)

Inter: Beručka 20, Lopez 18, Körner 15, M. Malovec 3, Galata 0 (Shelton 5, Randuška 4, Borodovčák, Boros, Koller a T. Malovec 0)

TH: 15/10 – 21/12, Fauly: 28 – 20, Trojky: 10 – 8, Rozhodovali: Šarišský, Margala, Bara

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: „Vedeli sme, o čo ide v tomto zápase. Som extrémne rád, že sa nám podarilo vyhrať. Za víťazstvom sme išli tímovo. Veľmi si to vážim a som rád, že ako dopadol tento zápas výsledkovo.“

Martin Bachan, hráč Patriotov: “Veľmi som rád, že som konečne naspäť. Myslel som si, že túto sezónu už nebudem hrať. Je to super pocit vrátiť sa na palubovku. Proti Interu sme dobre bránili a to je vidieť aj na skóre. V útoku sme hrali tímovo, čo nám pomohli. Všetci sa zapojili do hry a darilo sa premieňať otvorené strely.”

Oleg Meleščenko, tréner Interu: „Je ťažké hodnotiť zápas. Keď nemáš bojovníka na palubovke, tak je to veľmi náročné. Gratulujem Leviciam, hrali výborne. My sme ukázali, že keď nám vypadne jeden hráč, tak máme dosť veľký problém. Minule, keď Fusek tu nehral dve štvrtiny, tak sme bojovali. Teraz to vyzeralo inak, prehrali sme na doskokoch, úplne vo všetkom. Máme len jednu cestu, pokračovať v práci a snažiť sa bojovať. To je všetko.“

Arnas Beručka, hráč Interu: „Zápas bol podobný, ako posledný mesiac – dva. Hrali sme veľmi zle. Vyzerá to, ako keby sme nič nevedeli. Cítim, že sme nové družstvo a hráme ako na začiatku sezóny. Život však pokračuje ďalej. Musíme sa začať lepšie koncentrovať na tréningoch. Náš cieľ zostáva rovnaký – zisk majstrovského titulu.“

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice