PrípravaV Opave prehra o 16 bodov

6. septembra 2019by Patrioti Levice
opava-report

Levickí Patrioti nevyhrali ani v druhom prípravnom stretnutí na českom „tripe“, Opave podľahli v ofenzívne ladenom zápase 83:99.

O zápase rozhodol prvý polčas, v ktorom ukázal domáci tím svoju kvalitu a zohranosť. Opava si v ňom vytvorila 18-bodový náskok. Dianie na palubovke bolo vyrovnané, aj štatistiky oboch celkov boli veľmi podobné. Domáci však premenili 17 z 18 trestných hodov, ktoré mali. To bol najväčší rozdiel, čo sa týka prvej 20-minútovky.

Hra na palubovke sa v druhom polčase vyrovnala, Levice dokázali rýchlo znížiť na deväťbodový rozdiel. Opava však vzápätí kontrovala úspešnými pokusmi za tri body, čím sa zvýšilo ich vedenie. Náskok domácich sa držal v dvojcifernej hodnote. Zlepšený výkon „žlto-zelených“ v druhom polčase síce príliš veľa nezmenil na konečnom rozdiele, ale išlo o veľmi dobrý prípravný zápas.

BK Opava (ČR) – Patrioti Levice 99:83 (30:17, 22:17, 18:25, 29:24)
Opava: Klečka 18, Gniadek 15, Zbránek 12, Dragoun 4, Švandrlík 2 (Bujnoch 15, Jurečka 14, Bratčenkov a Bukovjan 9, Slavík 1)
Levice: Juríček 17, Kirves 13, Bachan 11, Hill 9, Hot 4 (Perovič 19, Volárik 8, Žiak 2, Adámik a Danielič 0)
TH: 27/25 – 11/9, Fauly: 19 – 20, Trojky: 10 – 10, Rozhodovali: Matějek, Kubík, Karafiát (všetci ČR)

Povedali po zápase:
Michal Madzin, tréner Levíc: „Domáci tím na nás vybehol, na čo sme v prvom polčase nedokázali reagovať. To v podstate udalo tón celého zápasu. Som rád, že sme sa v druhom polčase zdvihli a odohrali dobrý zápas, ale nevysporiadali sme sa v tomto dueli s viacerými vecami, v ktorých boli domáci veľmi silní.“