EnglishSlovenčina

PrípravaNa úvod prípravy tesná prehra so Svitavami

4. septembra 2019by Patrioti Levice
report-svitavy

Nové družstvo Patriotov vstúpilo po „suchej“ príprave do kolotoča prípravných zápasov. Na úvod zaznamenalo tesnú prehru 75:83 na palubovke českých Svitáv.

Patrioti nastúpili na úvodný prípravný zápas bez zraneného dua Boris Bojanovský a Šimon Krajčovič. V základnej zostave dostal na poste rozohrávača priestor Martin Danielič. „Žlto-zelení“ mali lepší úvod stretnutia, v piatej minúte viedli 11:6, neskôr aj 14:8 a svojou aktivitou zaskočili domácich. Svitavy sa však potom prebrali, do konca prvej štvrtiny otočili vedenie na svoju stranu a po desiatich minútach vyhrávali 22:20. V druhej časti sa opäť hral útočný basketbal, ako tomu bolo aj v prvej 10-minútovke. Obe družstvá predviedli viacero pekných akcií. Domáci si udržiavali mierny náskok, bol však maximálne šesťbodový. V závere prvého polčasu sa „žlto-zeleným podarilo mierne skorigovať manko.

Vstup do druhej 20-minútovky mal lepší domáci celok, Patrioti nezachytili tento úsek hry a v jednom momente prehrávali aj o 14 bodov. Svitavy si toto vedenie dokázali udržať počas väčšiny tretej štvrtiny. Levičania sa však nepoložili z tohto vývoja, v koncovke sa im podarilo dotiahnuť na rozdiel štyroch bodov, no súper si už postrážil víťazstvo. Patrioti bojovali, na rozohrávke odohral Martin Danielič 24 minút.

DEKSTONE Tuři Svitavy (ČR) – Patrioti Levice 83:75 (22:20, 25:24, 24:14, 12:17)
Svitavy: Dodd 18, O’Brien 11, Marko 4, Slezák 3, Kovář 2 (Crandall 15, Puršl 11, Jelínek 10, Svoboda 8, Kotásek 1, Svojanovský a Sýkora 0)
Levice: Juríček 21, Hill 12, Žiak 9, Perovič 6, Danielič 0 (Kirves 17, Bachan 6, Hot a Volárik po 2)
TH: 24/12 – 21/14, Fauly: 21 – 24, Trojky: 5 – 7, Rozhodovali: Karafiát, Nejezchleb, Jedlička (všetci ČR)

Povedali po zápase:
Michal Madzin, tréner Levíc: “Myslím si, že na úvod prípravy veľmi korektný zápas. Ukázal nám kopec vecí, na ktorých je potrebné pracovať. Som však rád za toto stretnutie, pretože sme videli hráčov a vieme, na čom potrebujeme pracovať ako prvé. Videli sme aj pozítivne veci, či už individuálne alebo tímové, na ktorých sa bude dať potom stavať. Výborný prvý prípravný zápas.”