4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrípravaPrvý triumf v príprave prišiel v Ostrave

7. septembra 2019
ostrava-report

Patrioti si zaknihovali na záver svojho českého „tripu“ premiérové víťazstvo v príprave, Ostravu zdolali na jej palubovke 82:74.

V treťom zápase na českom výjazde nastúpili Levičania bez Viktora Juríčka, v piatkovom stretnutí si ľahko podvrtol členok a tak dostal voľno. Prvý polčas bol vyrovnaný, tímy sa striedali vo vedení. Levice robili mnoho chýb v obrane, bolo to však pravdepodobne spôsobené aj väčšou rotáciou, keďže sa do hry zapojilo všetkých deväť zdravých hráčov.

Po zmene strán začali „žlto-zelení“ získavať na palubovke prevahu, postupne narástla až do 16-bodového vedenia. Domáci ho v závere dokázali skresať na osem bodov.

NH Ostrava (ČR) – Patrioti Levice 74:82 (16:17, 22:23, 17:23, 19:19)
Levice: Žiak 20, Perovič 17, Hill 13, Kirves 9, Hot 7 (Bachan 9, Volárik 7, Adámik a Danielič 0)

Povedali po zápase:
Michal Madzin, tréner Levíc: „Víťazstvo potešilo, ale v príprave to určite nie je to najdôležitejšie, čo potrebujeme. Myslím si, že výkon bol veľmi podobný tomu, čo sme hrali v predchádzajúcich zápasoch. Opäť sa ukázalo, na čom potrebujeme zapracovať. Je dobré, že sa nás teraz čaká týždeň, kedy môžeme zapojiť do tréningu veci, ktoré sme v týchto dňoch v stretnutiach videli. Myslím si, že tento trip nám pomôže sa posunúť.“

Foto: LG

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice