5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrestupyV levickom drese uvidíme tiež „Bachyho“!

13. júna 2022

Ďalšia dôležitá časť majstrovského tímu zostáva v žlto-zelených farbách, novú ročnú zmluvu podpísal 26-ročný krídelník Martin Bachan.

„Bachy“ sa počas piatich sezón medzi Patriotmi vypracoval nielen na stabilného člena tímu, ale aj reprezentačného družstva Slovenska. S klubom zažil všetky podstatné úspechy – majstrovský titul (2018, 2022), ligové striebro (2021) a bronz (2019), zisk Slovenského pohára (2019) a Alpsko-jadranské pohára (2022). V nedávno skončenom ročníku ho konečne obchádzali zdravotné problémy, čo sa prejavilo aj na úlohe dôležitého člena rotácie. Bachan dosiahol najlepšie kariérne priemery, v 47 stretnutiach si priemerne zapisoval na svoje konto 7,3 bodu, 3,8 doskoku a 1,2 asistencie. „Veľmi ma teší, že sme sa s Levicami dohodli na pokračovaní spolupráce. Rozhodnutie vedenia, posunúť sa do pohárovej Európy, je veľkým lákadlom. Po minuloročnej úspešnej sezóne som do ďalšej roboty motivovaný. Verím, že sa vedeniu klubu podarí udržať kostru tímu a budeme schopní aj v nadchádzajúcej sezóne zopakovať úspechy,“ vyjadril sa ďalší pokračujúci člen levického tímu.

Klub si poistil do ďalšej sezóny ďalšieho Slováka, čo potešilo pokračujúceho trénera Michala Madzina: „Samozrejme, že som veľmi rád, že sa nám podarilo udržať ďalšieho slovenského hráča. ‘Bachy‘ je pre nás veľmi dôležitou súčasťou kádra a môžeme nadviazať na spoluprácu z predošlých sezón.“

Patrioti majú zatiaľ najviac obsadených miest na súpiske pre nový ligový ročník. Okrem Madzina a Bachana pokračuje aj Boris Bojanovský, Daniel Chaban, Eduard Kotásek, Samuel Solčánsky a Patrik Pažický. Šancu v A-tíme okrem toho dostane z mládežníckeho ŠBK Junior Levice Alex Krajčovič.

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice