5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Prestupy„Bobo“ pokračuje s Patriotmi!

7. júna 2022

V rozhovoroch avizoval, že sa v Leviciach cíti dobre a teraz to potvrdil aj na papieri. Boris Bojanovský pokračuje s Patriotmi, v žlto-zelených farbách ho uvidíme aj v nasledujúcich dvoch sezónach.

„Bobo“ sa v levickom drese vypracoval počas piatich rokov na jednu z kľúčových persón v tíme. Svedčí o tom aj zoznam úspechov, na ktoré sa mu podarilo s Patriotmi dosiahnuť – dve ligové tituly (2018, 2022), Slovenský pohár (2019), Alpsko-jadranský pohár (2022), 3. miesto v Niké SBL (2019), finále Alpsko-jadranského pohára (2018). K tomu všetkému sa dokázal vrátiť aj do reprezentačného výberu Slovenska. „Po rozmyslení s najbližšími som zhodnotil, že v tomto bode mojej kariéry sa neoplatí čakať na nejaké priemerné ponuky zo zahraničia a tam sa snažiť ďalej posunúť. V Leviciach som sa za tie roky už s rodinkou usadil, mám tu dobré vzťahy s ľuďmi okolo basketbalu a som rád, že mi dali možnosť zostať. Dúfam, že budeme pokračovať v tom, ako to tu posledné roky robíme a spravíme aj nejaké ďalšie dobré výsledky,“ vyjadril sa Bojanovský k pokračovaniu v družstve.

O svojich kvalitách presvedčil aj v predchádzajúcom ročníku, v 48 dueloch mal priemer 9,3 bodu, 7,2 doskoku, 1,5 asistencie a 1 bloku. Najmä v play off jeho hra gradovala, k druhému zlatu pribudlo aj ocenenie pre najužitočnejšieho hráča play off a zaradenie do All Star tímu. „Som nesmierne rád, že Boris zostáva v tíme. Vieme, čo v ňom máme a je dôležité, že pilierom našej hry zostane aj v ďalších sezónach,“ uviedol na jeho adresu tréner Michal Madzin.

Foto: LG

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice