5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLV domácej premiére proti majstrovi

9. októbra 2019

“Žlto-zelení” sa prvýkrát v novom ligovom ročníku predstavia svojim fanúšikom, v šlágri druhého kola SBL ich čaká úradajúci majster Inter Bratislava.

Patrioti Levice – Inter Bratislava

Športová hala, streda 9. októbra o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Anton Šarišský, Tomáš Doušek, Tomáš Turček

Ostro sledovaný bude zápas v metropole Tekova. Aktuálneho držiteľa Slovenského pohára Levice vyzve úradujúci šampión SBL Inter Bratislava. Obe družstvá vstúpili do sezóny odlišným spôsobom. Patriotom sa opäť raz nepodarilo nájsť recept na úspech v Prievidzi, výsledkom z toho bola 24-bodová prehra 81:105. Aj napriek nepriaznivému výsledku však môže tešiť fakt, že “žlto-zelení” boli konečne v kompletnom zložení. Po náročnom vstupe tak čaká zverencov trénera Michala Madzina ďalšia ťažká previerka. “Poctivo sme sa pripravovali a všetci vieme, s akou kvalitou príde Inter. Nie je veľa priestoru na chyby a bude na nás, aby sme hrali celých 40 minút koncentrovane. Tešíme sa na našich divákov a veríme, že nám pomôžu k tomu najlepšiemu výkonu,” vyjadril sa levický pivot Viktor Juríček.

Podobne ako Spišiaci, tak aj Inter má na programe “back-to-back” zápasy. Bratislavský celok chce odohrať čo najväčší počet ligových duelov pred štartom skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA. Dobrovoľne náročný program odštartovali dobre, aj keď výkon proti Svitu mal zatiaľ ďaleko od ideálu. Podstatný je však výsledok, po výhre 84:64 natiahli svoje víťazné ťaženie, ktoré začalo ešte v predošlom ročníku. Uvidíme, akou formou rozloží sily tréner “žlto-čiernych” Aramis Naglič. „Vzhľadom na našu účasť v Európskom pohári FIBA sme boli nútení predohrať niektoré stretnutia. Hneď v úvode sezóny nás čaká šesť zápasov počas pätnástich dní. V stredu a štvrtok budeme svedkami tzv. back-to-back zápasov, čo v našich končinách nie je častý jav. Sami sme zvedaví, ako sa s touto situáciou popasujeme,“ zamyslel sa generálny manažér Interu Michal Ondruš.

Z tábora „žlto-zelených“: Po zápase v Prievidzi zavládlo v tíme sklamanie, následného ho ale vystriedalo odhodlanie napraviť si chuť na domácej palubovke proti majstrovi. Napriek nespornej hráčskej kvalite v tíme úradujúceho majstra chcú žlto-zelení s výraznou pomocou z hľadiska zabojovať o víťazstvo. Zdravotný stav v tíme nie je ideálny, do zápasu by však malo nastúpiť všetkých dvanásť hráčov.”

Usporiadateľské pokyny k zápasu”: Keďže ide o prvý domáci ostrý zápas a navyše sa očakáva plná hala, nenechávajte si príchod do športovej haly na poslednú chvíľu, vyhnete sa tak radom pri pokladniach. Pokladne sa otvárajú o 17.00 hod. Všetky nedoručené permenantky, si môžete vyzdvihnúť na pokladni /ak neboli zaplatené, môžete ich tam aj zaplatiť/. V prípade ak máte nejaký problém s permanentkou, prípadne s miestom na sedenie /napr. neoznačené červeným P/, ozvite sa nám vo štvrtok na t.č.0903 348 850 a problém vyriešime.

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice