1. liga1. liga: Na úvod súťaže tesná prehra

6. októbra 2019
71825462_2794989617394196_131018814883102720_n

Nováčik 1.ligy mužov ŠBK Junior Patrioti Levice odohral svoj prvý ligový zápas proti jednému z najskúsenejších tímov súťaže Iskra Petržalka. Úvod zápasu poznačila nervozita na domácej strane a hostia vedení skúseným Jarom Cihom ovládli prvý polčas zápasu.

Levičanom sa nedarila streľba z diaľky a pod košom dominovali dobre stavaní hostia. Náskok Petržalky postupne narastal až na polčasový sedemnásť bodový rozdiel 29:46.

Po zmene strán zavelil k obratu Patrik Adámik. Jeho štyri trojky v priebehu úvodných troch minút tretej desaťminútovky vrátili Levičanov do zápasu. Domáci tím sa dotiahol a dokonca išiel aj do jednobodového vedenia. Skúsenosti však boli jednoznačne na strane hostí a tí zvládli dramatický záver zápasu lepšie. Hoci domáci tím v úplnom závere zápas zdramatizoval, na obrat im už neostal čas.

Na úvod súťaže videla stovka fanúšikov kvalitný zápas, ktorý určite splnil účel s akým náš tím do tejto súťaže išiel.

ŠBK Junior Levice – Iskra Petržalka 76:81 /29:46/
Levice: Adámik 22, Danielič 20, Volárik 14, Biricz 2, Zigo 1 /Špaňo 8, Matúš Halmeš 5, Fraňa 2, Hrnčír 0/

Petržalka: Ciho 25, Hanák 10, Valach 9
TH: 24/14 – 33/20, Trojky: 10:3,