1. ligaV 1. lige mužov štvrtýkrát víťazne!

13. novembra 2023

Spoločný projekt Patriotov, ŠBK Junior Levice a MŠK Žiar nad Hronom v 1.lige mužov odohral svoj štvrtý duel v sezóne a opäť dokázal zvíťaziť. Úvod zápasu sa niesol v znamení slávnostného otvorenia sezóny, keďže to bol pre náš tím prvý zápas na domácej palubovke v Žiari. Slušne zaplnená športová hala vo výbornej atmosfére videla všetko, čo k dramatickému basketbalu patrí.

V prvom polčase predviedli domáci skvelý výkon. Proti Žiline, ktorá je považovaná za jeden z lepších tímov v súťaži dominovali, hrali s veľkou chuťou a energiou, na čo súper nestačil reagovať a náskok domáceho tímu narastal až na polčasový 22-bodový rozdiel 47:25.

Kto si ale myslel, že je rozhodnuté, bol na omyle. V drese Žiliny sa rozstrieľal Richard Rožánek a hostia začali bod po bode skresávať náskok domáceho tímu. Päť minút pred koncom stretnutia znížila Žilina vďaka úspešnej trojbodovej streľbe už na 5 bodový rozdiel. Skúsenejší hráči v drese Žiaru však nespanikárili a umnou hrou doviedli duel do víťazného konca. Aj po štyroch odohratých zápasoch je tak družstvo Žiaru v 1. lige mužov stále bez prehry.

BK MŠK – Patrioti Žiar nad Hronom U23 – Akademik ŽU Žilina 92:80 (27:13, 20:12, 21:28, 24:27)

MŠK: Pažicķý 24, Krajčovič 18, Valent 15, Tončík  14, Solčánsky 13, Chaban a Truben po 4, Caban, Ondrík, Yakushev, Juhász, Kňažko.

AKADEMIK: Rožánek 27, Akantis 19…