1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske pohárePatrioti hrajú dnes vo Varšave

15. novembra 2023

Piaty zápas v skupine J vo Fiba Europe cup majú dnes na programe hráči Levíc na palubovke Legii Varšava. Patrioti podľahli pred tromi týždňami poľskému súperovi na domácej palubovke 77:86. V zápase, v ktorom hlavne v prvom dejstve Legia dominovala a v útoku premenila takmer  všetko na čo siahla, po prestávke Levičania zabojovali  a podarilo sa im aspoň skresať vysoký náskok na prijateľný deväť bodový rozdiel.

Legia má aktuálne v pohári bilanciu 4-0 a dnešné víťazstvo by jej zabezpečilo postup do ďalšej fázy pohára. V domácej najvyššej súťaži patrí tímu aktuálne siedma priečka s bilanciou 4 – 4. Počas víkendu hrala Legia zápas v Sopotách, kde podľahla domácemu tímu 77:69. Prvý vzájomný duel ukázal veľkú silu a kvalitu kádra nášho súpera. Poliaci strieľali v Leviciach s veľkou presnosťou /16 trojok v zápase/ a trestali každé malé zaváhanie v obrane nášho tímu. “Čaká nás ťažký zápas proti kvalitnému súperovi. V domácom zápase sme urobili veľa chýb, ktorým sa budeme snažiť teraz vyhnúť. Nemáme čo stratiť a ideme bojovať celých 40 minút,” povedal pred zápasom David Abrhám.

Patrioti si počas víkendu konečne oddýchli po náročnom programe, ktorý mali v posledných dňoch za sebou. V utorok skoro ráno vyrazili na 700 kilometrov dlhú trasu do hlavného mesta Poľska, takmer dvojmiliónovej Varšavy. Cesta, trvajúca s prestávkami takmer 10 hodín, prebehla bez väčších problémov a večer si žlto-zelení vyskúšali palubovku dvojtisícovej arény, domovského stánku Legie. Vrásky na tvári robí trénerom okrem dlhodobej absencie Martina Bachana aj neúčasť Jalena Adawaya, ktorý ostal v Leviciach s horúčkou a prechladnutím. Aj napriek tomu sú Patrioti odhodlaní pobiť sa o dobrý výsledok a uchovať si teoretickú šancu na postup zo skupiny, k čomu potrebujú dnes zvíťaziť. “Čaká nás veľmi ťažký zápas. Po náročných 2 týždňoch sme mali dlhší čas na odpočinok. Verím, že nám prestávka pomohla. Vieme, že nás nečaká jednoduchý súper. Musíme si postrážiť obranu trojkovej streľby a doskok, bojovať celých 40 minút a hrať s dobrou energiou. Rešpektujeme silu súpera, no napriek tomu chceme ukázať, že aj my vieme hrať dobrý basketbal a o výsledok sa pobijeme,” dodal Patrik Pažický.