PrípravaTurnaj vo Svite zakončený prehrou s domácim tímom

13. septembra 2020by Laci Garaj

Patrioti Levice zakončili účinkovanie na Baťovom pohári vo Svite prehrou, domácemu družstvu podľahli 71:90.

„Žlto-zelení“ nemali ideálny rozbeh, hneď v úvode prehrávali 0:6. Prišla takmer identická odpoveď, ktorá mala dobrý vplyv na ich hru. Od úvodných minút sa hralo vo vysokom tempe, Levice po väčšinu času viedli. Prvú štvrtinu napokon vyhrali 22:20. V druhej 10-minútovke sa hra ešte viac vyrovnala, levickej obrane robil problémy hlavne Parsons. K tomu sa pridala horšia streľba, ktorá mala za následok stav 35:41 po prvom polčase.

Polčasová prestávka nemala želaný efekt, mnoho chýb prinieslo už po štyroch minút dvojciferné manko. Vítanou vzpruhou bola sedembodová šnúra, ktorá vrátila Patriotom späť do zápasu. Lenže potom prišlo opäť poľavenie v defenzíve, pred záverečnou časťou bol stav 54:64 v neprospech levického tímu. Zverenci trénera Michala Madzina ešte dokázali živiť nádej na obrat, ale Svit nekompromisne trestal akékoľvek zaváhanie. Dramatická koncovka sa napokon nekonala, keďže domáci tím si bezpečne strážil svoje vedenie.

Iskra Svit – Patrioti Levice 90:71 (20:22, 21:13, 23:19, 26:17)

Svit: Parsons 36, Andrews 15, Turza 14, Green 11, Miladinovič 2 (Kuzmiak 7, Harabin 3, Bizub 2)

Levice: Černokojev 14, Bojanovský 8, Danielič a Krajčovič po 6, Abrhám 4 (Juríček 22, Pažický 6, Adámik 3, Chaban 2, Szabó 0)

TH: 29/21 – 15/13, Fauly: 16 – 25, Trojky: 11 – 4

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Levíc: „Bol to taký zápas, ako to je väčšinou tretí zápas na takomto turnaji. Svit zaslúžene zvíťazil. Máme skoro dva týždne, aby sme sa dávali dokopy a trénovali.“

Šimon Krajčovič, hráč Levíc: „Veľa chýb, za ktoré nás trestali ľahkými košmi. Svit dal veľa ľahkých bodov, nás to dávalo trochu psychicky dole. Potom sa to už tak viac-menej ťahalo do konca.“