PrípravaPatriotom nevyšiel v druhý deň turnaja proti Interu ďalší obrat

12. septembra 2020

Patrioti Levice zaknihovali v druhý deň Baťovho pohára vo Svite prehru, Interu Bratislava podľahli 69:79.

V druhom dueli na turnaji vo Svite chýbal Patriotom Wade-Chatman. Úvod tohto stretnutia bol opatrnejší, Levice ho začali lepšie a rýchlo sa ujali vedenia. Ofenzívne sa im darilo, v 6. minúte už vyhrávali 18:8. Inter však držal v hre neomylný Beručka, jeho veľkou zásluhou skončila prvá štvrtina nerozhodne 26:26. Druhú 10-minútovku začal lepšie súper, hralo sa vo veľkom nasadení a tvrdo. To vyhovovalo viac Patriotom, po dobrej koncovke vyhrali prvý polčas 48:43.

Aj po prestávke sa hral kvalitný basketbal, „žlto-zeleným“ sa dlhšiu dobu darilo strážiť náskok. Rozhodujúca bola 7-bodová šnúra Interu, ktorou získali potrebné sebavedomie a preklopili duel na svoju stranu. Pred poslednou štvrtinou bolo všetko otvorené, na tabuli svietil stav 55:61. Levice sa snažili v záverečnej perióde urobiť niečo s duelom, ale ani ich risk v koncovke nepriniesol želaný efekt. Inter si postrážil cestu za prvou výhrou na turnaji.

Patrioti Levice – Inter Bratislava 69:79 (26:26, 22:17, 7:18, 14:18)

Levice: Juríček 20, Černokojev 13, Krajčovič 10, Abrhám a Chaban po 3 (Pažický 8, Bojanovský a Danielič po 6, Adámik a Szabó 0)

Inter: Lopez 19, Körner 14, Musil 13, Galata 10, T. Malovec 0 (Beručka 20, Koller 3, Boros a Randuška 0)

TH: 18/15 – 20/12, Fauly: 17 – 22, Trojky: 5 – 10

Povedali po zápase:

Viktor Juríček, hráč Levíc: „Vedeli sme, do čoho ideme a že je potrebné si plniť určité veci v obrane. V prvom polčase sme sa ako keby nechali splašiť intenzitou hry. Myslím si, že v druhom polčase, v tretej a hlavne štvrtej štvrtine, sme si neplnili veci v obrane. Ušlo nám pár trojek, neústražili sme si to. Máme sa určite z čoho poučiť. Ako pozitívum možno brať, že mladí hráči hrali veľa minút a môžu sa touto cestou zlepšovať do budúcna.“