5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrípravaTriumf Patriotov nad Kolínom zabezpečil 2. miesto v A-skupine Tipsport Federálneho pohára

5. septembra 2021

Patrioti Levice obsadili na domácom turnaji Tipsport Federálneho pohára 2. miesto v A-skupine. V súboji o umiestnenie zvíťazili nad bronzovým tímom z predošlého ročníka českej Kooperativa NBL, Geosanom Kolín.

Tipsport Federálny pohár – A-skupina:

Patrioti Levice – BC Geosan Kolín (ČR) 102:88 (29:21, 23:31, 24:17, 26:20)

Patrioti: Juríček 18, Abrhám a McCallum po 13, Lacy 12, Krajčovič 9 (Freeman 13, Bachan 11, Volárik 9, Chaban a Pažický po 2, Adámik 0)

Kolín: Číž 28, Mareš 18, Petráš 14, Jelínek 3, Křivánek 2 (Lošonský 17, Novotný 6, Dlugoš, Merta a Rožánek 0)

TH: 18/17 – 18/14, Fauly: 18 – 17, Trojky: 15 – 12, Rozhodovali: Tomašovič, Kurpaš, Sirocký (všetci SR)

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Som rád za víťazstvo a energiu, ktorú sme dali a že sme hrali tímovo. Takýmto výkonom sme si dvakrát dokázali vybudovať náskok, proti tak silnému tímu, akým je Kolín. Na druhej strane, myslím si, že až príliš ľahko sme prišli o náskok, ktorý sme si v prvom polčase vybudovali. Na to si musíme dávať v zápasoch pozor, lebo nie vždy sa to môže podariť vybudovať. Kopec vecí na poučenie, ale v rámci prípravy to bol zápas, v ktorom sme aspoň splnili veci, ktoré sme si pred zápasom povedali, že si budeme na nich zakladať.”

Martin Bachan, hráč Patriotov: “Bol to náročný zápas, určite aj pre súpera, keďže hral dva dni po sebe. My sme mali jeden deň na oddych. Po polčase sme sa museli trochu vzchopiť, pretože sme prehajdákali cca. 18-bodové vedenie. Nakoniec sme sa dali dokopy, pritvrdili sme v obrane a napokon to bolo víťazné.”

Miroslav Sodoma, tréner Kolína: “Žiaľ, aj druhýkrát musím v Leviciach pogratulovať súperovi, tentoraz domácim. V prvom polčase sme prehrávali rovnako, ako sme v sobotu viedli. Dokázali sme zápas zdramatizovať, všetko vyzeralo tak, že sme sa vrátili do hry. Mýlili sme sa. Polčas bol 52:52, hrôza v obrane, ale v útoku môžeme samozrejme hovoriť o slušnej hre. Do druhého polčasu sme vstúpili tak, ako sme hrali na začiatku zápasu – veľmi zle. Súper nás prakticky všade prehrával, v obrane a útoku sme neboli schopní ubrániť 1 na 1. S tým proste nejde vyhrať, bodovať a byť v zápase úspešní.”

Adam Číž, hráč Kolína: “Zápas som videl zle. Druhýkrát za dva dni sme dostali cez 100 bodov, čo je blbé. Musíme sa z toho poučiť. Máme šťastie, že toto je stále príprava, pretože keď pôjdeme s takýmito výkonmi do ligy, tak budeme mať veľký problém víťaziť.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice