5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Prestupy„Bobo“ zostáva tiež Patriotom!

8. septembra 2021

Záverečná tajnička je v Leviciach je rozlúštená. Pivot Boris Bojanovský zostáva aj naďalej Patriotom.

Skúsený center bol pri všetkých dôležitých úspechoch značky Patrioti Levice. Po prestupe z konkurenčného Komárna sa z neho stal jeden z najlepších pivotov našej súťaže. Viac o letnom jednaní s Bojanovským prezradil generálny manažér klubu Ladislav Garaj: „Borisa považujeme za silnú a stabilnú os nášho tímu. Minulá sezóna ukázala, ako je pre nás dôležitý. Po sezóne sme nechceli na neho tlačiť, chceli sme mu dať čas na doliečenie. Absolvoval špeciálne liečebné procedúry na členok. Veríme, že mu to pomôže. Sme radi, že sme sa s ním dohodli a pokračuje v Leviciach. Toľko času, koľko bude potrebovať na to, aby sa dostal do svojej zápasovej kondície, tak toľko času dostane. Prioritou totiž pre nás nie je, aby bol fit na začiatku sezóny, ale aby vedel odmakať celý ročník do konca.“

Bojanovský má veľmi podobnú bilanciu úspechov, ako jeho viacerí spoluhráči  – ligové zlato (2018), striebro (2021) a bronz (2019). Získal tiež Slovenský pohár (2019) a zahral si vo finále Alpsko-jadranského pohára (2018). „Som veľmi rád, že taktiež Boris zostal v našom tíme. Pomohlo nám to udržať veľkú väčšinu kádra, ktorú sme mali v predchádzajúcej sezóne. Je to pre nás veľmi dôležitý hráč. Verím, že bude zdravý a budeme môcť pokračovať v robote, ktorá bola. Teším sa z toho, že sa to takto podarilo udržať. Je na nás, aby sme to pretavili vo výhodu,“ povedal tréner Levíc Michal Madzin.

All Star tím play off (2021) a najlepší slovenský tím základnej časti Niké SBL (2020, 2021), aj to dosiahol Bojanovský v levickom drese. V predchádzajúcej sezóne odohral 41 zápasov, v štatistikách mu v priemere svietilo 12,3 bodu, 8,6 doskoku, 1,2 asistencie a 1,2 bloku. „Plánoval som, že zostanem na Slovensku. Pre mňa je už asi zahraničie málo pravdepodobné. V Leviciach máme podľa mňa najlepšie podmienky. Som tu už zopár sezón s chalanmi, niečo tu systematicky budujeme,“ vyjadril sa Bojanovský k predĺženiu pôsobenia v Leviciach.

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice