5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrípravaTretí ročník Federálneho pohára prinesie to najlepšie z Česka a Slovenska

27. júna 2023

Projekt Federálneho pohára napíše svoju ďalšiu kapitolu. Konfrontácia česko-slovenských tímov prinesie na jednom mieste na začiatku septembra to najlepšie, čo ponúkajú obe krajiny.

Upravený formát prinesie v Leviciach basketbalovú lahôdku. Na jednom mieste uvidia fanúšikovia majstra Slovenska a Česka, respektíve vicemajstra Slovenska a Česka. Po palubovke budú behať za slovenskú stranu Patrioti Levice a BC Komárno. Z českej najvyššej súťaže pricestuje BK Opava a BK ARMEX Děčín.

„Je pred nami tretí ročník Federálneho pohára, v ktorom sme sa tentokrát rozhodli sústrediť na jednom mieste to najlepšie, čo ligové súťaže v Čechách a na Slovensku v predchádzajúcej sezóne priniesli. Fanúšikovia sa môžu tešiť, že dva týždne pred štartom oboch basketbalových líg uvidia na jednom mieste v priamej konfrontácii, takto kvalitné tímy. Myslím si, že to bude prvýkrát od rozdelenia Česko-Slovenska, aby sa na turnaji stretli finalisti oboch súťaží. Aktuálne začíname pracovať na produkcii a zabezpečení celého podujatia. Veríme, že sa nám podarí zorganizovať jeden špičkový event so všetkým, čo k tomu patrí,“ povedal organizátor podujatia a autor myšlienky Ladislav Garaj.

Federálny pohár mal v doterajšej histórii len jedného víťaza, Opava má šancu zdvihnúť nad hlavu trofej tretíkrát po sebe. Vo finále mali vždy súpera zo Slovenska, v roku 2021 to boli Spišskí Rytieri a o rok neskôr Patrioti Levice.

Všetky zápasy turnaja odvysiela naživo športová televízia Joj Šport, v jednaní je aj TV produkcia pre územie ČR.

Program 3. ročníka Federálneho pohára (Športová hala Levice):

piatok 8. septembra – semifinále

17.00 h BK Opava – BC Komárno

19.15 h Patrioti Levice – BK ARMEX Děčín

sobota 9. septembra

17.00 h o 3. miesto

19.15 h finále

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice